4 nejlepší cvičení s power bagem

V současné době existují nejrůznější vychytávky, které dělají cvičení zábavnější a usnadňují jeho přípravu. Jednou z takových pomůcek je power bag: vaky různých velikostí, s různými úchyty, které zvyšují variabilitu jich použití.

Povrch power bagu je vyroben z omyvatelného materiálu, vnitřek obsahuje výplň ze sypkého těžkého materiálu – nejtypičtěji písku, který vytváří hmotnost zátěže. Vaky mohou být vyrobeny také s tekutým obsahem – ten taktéž umožňuje volbu nejrůznějších zátěží.

Důležitým faktorem je pomoc s rovnováhou a stabilizací - vaše svaly musí být stále v pohotovosti. Díky tomu se vám podaří zapojovat svaly, o kterých ani nevíte, že je máte. Velkou výhodou je zapojení svalstva zad, což zlepšuje funkci páteře, pomáhá ji posilovat a chránit.

Níže naleznete náš TOP výběr power bag cviků, díky nimž uvidíte okamžité výsledky a posunete svůj trénink o další úroveň:

1 . Dřepy s výskokem

Vynikající cvičení, které se zaměřuje na svaly dolních končetin a pomáhá zlepšit jejich sílu.

Cvičení: Power bag máte na ramenou, udělejte klasický hluboký dřep, poté udělejte dynamický výskok. Opakujte 20 dřepů s výskokem po 3 sadách. Mezi každou sadou se na 60 sekund odpočiňte.

cvičení_1 cvičení_1a

2 . Vzpírání

Toto cvičení napodobuje klasickou variantu s velkou činkou.

Cvičení: Začněte v pozici dřepu. Držíte power bag oběma rukama na zemi a pomalu vstáváte nahoru. Power Bag zvedáte vzhůru směrem k sobě jedním plynulým pohybem až nad hlavu. Pauza v této pozici a pak pomalu snížujte Power Bag zpět směrem k podlaze a znovu opakujte pohyb z dřepu. Opakujte 3 sady po 10 opakováních. Odpočinek 60 sekund mezi každou sadu.

cvičení_2 cvičení_2a

3 . Výpad vpřed s power bagem za zády

Jedná se o cvičení, které zpevńuje vaše ruce a nohy, ale také se zaměřuje na posílení svalů trupu a na jejich kondici.

Cvičení: Výchozí poloha je stoj,power bag držíte za zády na ramenou. Udělejte jednou nohou výpad vpřed, pokuste se držet rovnováhu, zda jsou ve vzpřímené pozici. Přesunout krok vpřed do výpadu a pokusit se udržet v klidu, vzpřímené poloze. Opakujte 3 sady po 20 opakováních. Odpočinek 60 sekund mezi každou sadu.

cvičení_3 cvičení_3A

4 . Rotace s power bagem v sedě

Toto cvičení ocení zejména vaše břicho. Pracovat budou zejména šikmé břišní svaly.

Cvičení: Sedněte si, uchopte power bag a provádějte s ním rotační pohyby na jednu a druhou stranu. Provádějte dynamicky. Jednodušší verze tohoto cviku je s nohama na zemi, složitější s nohama ve vzduchu. Opakujte 3 sady po 30 opakováních, mezi každou sadou si 60 sekund odpočiňte.

cvičení_4 cvičení_4a

Power bag je ideálním pomocníkem pro funkční způsob vašeho tréninku a cvičení. Vyzkoušejte ho a uvidíte okamžité výsledky! Vždy se ovšem ujistěte, že jste zvolili tu správnou váhu power bagu – dle vaší úrovně. Naši osobní trenéři vám velice rádi pomohou s výběrem a radou! Přečtěte si také mrtvý tah není jen pro muže.

Vít Živný
osobní trenér
Holmes Place Česká republika

kategorie tagy