Zpátky k přirozené kráse: Udělejte pár změn

Změna svého kosmetického rituálu se může zdát náročná. Když již nějakou dobu používáte stejnou kosmetiku nebo jste zvyklí na stejný účes už od střední školy, může být těžké vědět, kde začít.

Zkuste do svého života zavést následující změny a získáte si tak svěží moderní vzhled po kterém tolik toužíte.

Konzultujte s výživovým poradcem

Vytvoření vyváženého životního stylu je základem pro krásu, zdraví a udržení energie. Jíst přesně to, co vaše tělo potřebuje je základní složkou nového životního stylu. Vyhledejte licencovaného výživového poradce, který vám poskytne profesionální odpovědi na otázky ohledně zdravotních problémů jako chronické bolesti nebo hubnutí. Nějaké základní tipy najdete i online, ale tyto rady neberou v úvahu jak bude na stravu reagovat vaše tělo nebo které potravinové doplňky byste měli se svou dietou užívat, abyste svých zdravotních cílů dosáhli. Poradce totiž s vámi projde celou vaši zdravotní historii a aplikují své poznatky do vašeho plánu.

Dostatečně odpočívejte

Spousta lidí vnímá odpočinek ve vířivce nebo na masérském stole jako luxus, který si málokdo může dovolit. Ve skutečnosti by ale takový způsob relaxace měl být prioritou, protože pomáhá udržet hladinu stresu na velmi nízké úrovni. Když totiž každý den balancujete mezi pracovními a osobními starostmi, možná neberete svou pohodu jako prioritu. Když si ale každý týden vyčleníte chvilku na masáž nebo zakončení svého denního tréninku ve vířivce či v sauně, pomůže vám to zklidnit svou mysl a tělo, takže se můžete vrátit ke své rutině opět plní svěžesti.

Vyčistěte si svou tašku s make-upem

Jednou za pár měsíců byste si měla vyčistit svou tašku s kosmetikou. Některé produkty je také třeba vyměnit dříve. Seznamte se s maximální dobou trvanlivosti na svých oblíbených produktech, abyste věděla, kdy si koupit nové. Zbavte se všeho, co má prošlou trvanlivost, nepoužíváte to nebo je to zkrátka už příliš mimo aktuální trendy. Když kupujete nový make-up, zaměřte se na vysokou kvalitu u základních kousků (jako řasenka, make-up) a určitě je budete ráda používat.
Kdykoliv je to možné, vyberte si produkty, které mohou mít více účelů, abyste omezila množství vrstev make-upu, který na svou tvář každý den dáváte. Ušetříte si jak peníze, tak pár minut a snížíte množství produktů, které použijete a budete se tak cítit mnohem lehčeji. Když například použijete lehce zabarvený hydratační krém, získáte tak obojí - lehké krytí a výživu pleti. Nezapomeňte si ale také pořídit některé sezónní nutnosti, jako například bronzer.

Zkraťte si čas na úpravu vlasů

Fénování a natáčení vlasů si nechejte na speciální příležitosti. Když umožníte svým vlasům aby se usušily přirozeně, omezíte tak jejich zničení, které s sebou nese tepelná úprava. Po tom, co si své vlasy umyjete, vysušte je ručníkem z mikrovlákna a vyhněte se balení vlasů do turbanu, protože je tím napínáte a namáháte. Po vysušení ručníkem je lehce pročešte hřebenem proti uzlíkům. Lehce ošetřete přípravkem, který se neoplachuje a pomůže tak vaši hřívu posilnit. Jakmile uschnou, budete mít pěkný základ pro finální úpravu a nebo je můžete nechat tak jak jsou.


Kategorie Tagy