Zázračné potraviny: 7 nejnovějších trendů pro krásu a zdraví

Existuje důvod, proč se superpotraviny pyšní slovem "super". Tento termín sice může být doslova nadužíván v oblasti zdraví, módy a krásy, ale má to svůj důvod. Stravování se na živiny hodnotnou stravou je nejjednodušší způsob jak si zlepšit svou imunitu a zpomalit proces stárnutí. Pokud je vaše dieta plná antioxidantů, vaše buňky budou také lépe odolávat volným radikálům.

Pro tento rok jsou velkým trendem následující zdroje energie, které vyčnívají nad ostatními svými kvalitami. Přidejte je do svého jídelníčku a uvidíte, proč jsou "super".

1. Včelí pyl

Přivítejte tento zázrak přírody. Téměř polovina proteinu obsaženého ve včelím pylu je bohatým zdrojem volným amino kyselin, které jsou ihned připravené se vstřebat do vašeho těla a dodat mu živiny v jedné dávce. Zdravá a zářivá pleť je jednou z výhod tohoto zázračného zlatavého elixíru, který podporuje tok krve do vašich buněk a snižuje viditelnost vrásek. Dodá vám také spoustu vitamínu B a kyseliny listové.

2. Čirok

Velmi oblíbené zrno, které aktuálně miluje komunita celiaků - a z dobrého důvodu. Čirok je téměř tak všestranný jako pšenice, je bez lepku a obsahuje velké množství proteinu jako quinoa, takže je i perfektní pro vegany. Antioxidační síla čiroku je také dost fascinující, speciálně u červené a černé odrůdy. Je plný amino kyselin L-lysinu a L-prolinu, je to tedy zrno, které je dobré pro tvorbu kolagenu. Zařaďte do jídelníčku čirok a vaše pleť vám poděkuje.

3. Maqui berry

Antibacteriálníl, proti stárnutí, podporující metabolismus a bohatá na antioxidanty; fialová bobule z Chile je sice malá, ale plná síly. Dejte jí do svých smoothie, dezertů a klidně i do čaje a užívejte si zdraví a krásu, kterou vám dodá její fialový pigment. Superpotravina je také plná vitamínu C, vápníku, železa a draslíku.

4. Semena vodního melounu

Příště, až se zakousnete do melounu, neplivejte jeho semínka. Tyto maličké tečky jsou totiž výživné. Obsahují vitamíny jako je thiamin, niacin, folát, minerály jako hořčík, draslík, mangan, železo, zinek, měď a kosti posilující fosfor. Obsahuje také amino kyselinu arginin, která podporuje cirkulaci krve do lebky a pomáhá růstu vlasů. Hip hip hurá!

5. Červená řasa

Superpotravina, která doslova chutná jako slanina a vaší pleť rozzáří. Tato historická mořská řasa je tak oblíbená u všech milovníků zdravé stravy, protože snižuje hladinu cukru v krvi a snižuje cholesterol. Je plná antioxidantů, vápníku, hořčíku, vlákniny, bílkovin a dalších minerálů a vitamínů, které se snadno vstřebají do vašeho těla. Vyzkoušejte tuto řasu třeba v sushi a nebo miso polévkou.

6. Indický angrešt

Açaí ustup a uvolni místo pro indický angrešt. Temně fialové ovoce je již dlouhá léta označováno za superpotravinu, ale Indický angrešt má ve skutečnosti až dvojnásobek antioxidantů. Vysoký obsah vitamínu C, toto světlé zázračné ovoce podporuje imunitu, pomáhá trávení, podporuje růst vlasů, zlepšuje zrak a je to také silné diuretikum, které vám pomůže vyloučit z těla škodliviny.
Kategorie Tagy