Video recept: Vánoční pralinky

Tímto receptem, který pro vás připravila Stacey z Goodnessis.com, odtajníme zdravé alternativy k tradičním chutím a přidáme barvu a trochu kreativity na naší vánoční tabuli.

Tento recept na pralinky se může stát speciální dezertem, svačinkou, která vám pomůže nahradit cukroví nebo tabulky čokolády a zároveň se mohou stát úžasným dárkem pro vaše přátele a rodinu.

Mandlovo-čokoládové pralinky

U těchto čokoládových pralinek máte prostor k vyzkoušení různých variací přidáním pomerančové kůry a šťávy místo vody, přidáním máty nebo třeba i špetky soli. Pro hladší a jemnější konzistenci si nejprve namelte ořechy a poté přidejte zbylé ingredience.

truffles almond

Přibližně 15 - 20 kuliček
15 velkých, vypeckovaných datlí
100g sušeného, mletého kokosu (bez přidaného cukru)
100g syrových mandlí
2 lžíce extra virgin kokosového oleje
2 - 4 lžíce kakaového prášku
1 lžíce vody
1 lžička mleté skořice

Všechny ingredience na mandlovo-čokoládové pralinky zpracujte v kuchyňském robotu pomocí pulzování po dobu 1 minuty, dokud se směs nespojí. Vezměte si malé množství do rukou a uválejte malé kuličky o rozměru asi tak polovičního golfového míčku. Pokud vám směs k sobě nelepí, dejte těsto na 15 minut do lednice. Kuličky poté obalte v kakaovém prášku, rozmixovaných mandlích nebo strouhaném kokosu. Před podáváním nechejte 20 minut odležet v lednici. Zabalit je můžete například do sklenice s nějakou krásnou stuhou a věnovat jako sváteční pozornost.

Pekanové pralinky s kardamonem

Pokud máte tu možnost, namelte si vlastní kardamon, protože bude mít výraznější chuť a bude čerstvější. Nejjednodušší způsob jak na to, je rozemlít 3 lžíce kardamonových lusků v mixéru na nejvyšší rychlost nebo v mlýnku na kávu. Poté použijte síto pro odstranění slupek, které vyhoďte úplně a větší kousky semen ještě namelte.

truffles pecan

Přibližně 15 - 20 kuliček
15 velkých, vypeckovaných datlí
50g sušených brusinek
100g sušeného, mletého kokosu (bez přidaného cukru)
100g syrových pekanových ořechů
2 lžíce extra virgin kokosového oleje
2 lžíce čerstvě mletého kardamonu
1 lžíce vody
1 lžička mletého zázvoru

Všechny ingredience na pekanové pralinky s kardamonem zpracujte v kuchyňském robotu pomocí pulzování po dobu 1 minuty, dokud se směs nespojí. Vezměte si malé množství do rukou a uválejte malé kuličky o rozměru asi tak polovičního golfového míčku. Pokud vám směs k sobě nelepí, dejte těsto na 15 minut do lednice. Kuličky poté obalte nasekaných pekanových oříšcíc nebo strouhaném kokosu. Před podáváním nechejte 20 minut odležet v lednici. Zabalit je můžete například do sklenice s nějakou krásnou stuhou a věnovat jako sváteční pozornost.

truffles all

Další zdravé recepty od Stacey naleznete v naší e-knize 7 denní detox plán, kterou si zdarma můžete stáhnout zde

Kategorie Tagy