Věda o štěstí - 5 věcí, které šťastní lidé dělají

Asi nikoho nepřekvapí, že šťastní lidé nejsou zrovna vlastníky velkého množství věcí nebo, že po množství materiálních věcí touží.

Štěstí, stejně tako život, nám neustále dokazuje, že se nedá jen tak nalézt, ale že existuje uvnitř nás. Z tohoto důvodu bychom měli jít za štěstím a dopřát si pocit štěstí, který pramení zevnitř nás. V jedné studii z roku 1978, kterou provedla Northwesternská univerzita ve Spojených státech, se uvádí, že štěstí je nezávislé na vnějších faktorech. V tomto výzkumu studovali dvě skupiny, první byli výherci v loterii, v té druhé oběti vážné nehody. Výsledky ukázaly, že po tom, co se účastníků zeptali, jestli jim každodenní aktivity přinášejí radost, výherci loterie se cítili méně šťastní než oběti nehody.

Naše cesta za získáním více peněz, povýšení tak může být zcela špatným způsobem, jak dosáhnout štěstí. Jak ho tedy můžeme získat? Nejlepší způsob je se podívat na to, co skutěčně šťastní lidé dělají a vzít si z nich příklad:

Buďte vděční:

Dopřejte si chvilky uvědomění každý den, prožívejte malé okamžiky, které ve vašem životě mohou mít velký význam, ale běžně je potlačujete kvůli množství úkolů, které vyžaduje každodenní život. Pokud si nedokážete udělat čas na to, abyste si je užili nyní, zkuste se k nim vrátit později v ten daný den, když budete mít chvilku.

Zapadněte:

Cítit se, že někam patříte je pravděpodobně jednou z nejpříjemnějších zkušeností. Proto máme tendenci se obklopovat lidmi se stejnými zájmy. Vydejte se někam, kde se můžete setkat s lidmi, které baví podobně věci jako vás, jako například lekce jógy, trénink nebo plavání. Je to způsob jak se s někým naladit na stejnou vlnu. Samozřejmě existují i další místa, kam se můžete vypravit a užít si tak aktivity díky kterým se budete cítit jako součást kolektivu.

Potěšení:

Potěšení může být jen součástí této zkušenosti, ale i přesto má svůj význam. Když dokončíte svůj trénink, vypotili jste množství potu a fyzicky jste se unavili, váš mozek vás odmění. Když se vyplavují endorfiny jedná se o okamžik dobrého pocitu a jako takový pomáhá vytvořit si zdravou závislost na běhu nebo cvičení. Z tohoto důvodu je konzistentní tréniková rutina dobrým tréninkem pro mozek, aby vás obdaroval touto chemickou odměnou a vaše tělo vám za to poděkuje.

Návyky:

Vytvoření návyků je způsob, jak svému každodennímu životu dát řád a pocit bezpečí. A tento pocit pohodlí pro někoho může znamenat štěstí a spokojenost. Další varianta štěstí se může objevit, když tu rutinu porušíme, protože nám dodá dávku napětí a nadšení. Experimentujte a užívejte si nové věci, je to skvělý způsob jak se cítit šťastní.

Kategorie Tagy