Superpotravina pod drobnohledem: Chřest

Zahradní chřest se původně vyskytoval pouze v Evropě, Indii a severní Africe. V dnešní době je však tato jarní zelenina pěstována a dostupná po celém světě, a to hned v několika odrůdách.

Tato chutná potravina se používá jednak při vaření, avšak také v medicíně. Egypťané, Řekové a Římané si již v dávných dobách rostlinu považovali pro její močopudné vlastnosti.

Křehká chuť dělá z konzumace čerstvé rostliny lahůdku. Mimo sezónu může být usušený a naložený chřest uskladněn k celoroční spotřebě.

Chřest může být konzumován pouze když je mladý. Jakmile se jeho pupeny začnou otevírat, začne mít dřevnatou chuť. Jedná se o zeleninu s podílem až 93% vody. A co víc, je také úžasným zdrojem vitamínu B6, vápníku, zinku a hořčíku.

Chřest je ovšem také bohatý na vitamíny K, A, C, B1, B2 a E, kyselinu listovou a minerály jako měď, chrom, selen a glutation, které podporují detoxikaci.

Chřest zajišťuje oběh v ledvinách a díky vysokému podílu vitamínu K umožňuje normální srážení krve, chrání vaše kosti před zlomeninami a kostní ztrátou po menopauze.

Do kategorie superpotravin jej řadí jeho silné přínosy pro zdraví a jeho protizánětlivé a antioxidační vlastnosti, které pomáhají snížit riziko některých druhů rakoviny a chronických zdravotních problémů jako jsou srdeční onemocnění nebo diabetes 2. typu.

asp - inside

Variace bílého chřestu se získávají technikou blanšírování, při níž se rostlina přikryje půdou tak, aby se při jejím růstu zabránilo fotosyntéze. Světle bílý chřest je podáván jako předkrm nebo příloha a existuje mnoho různých způsobů jeho přípravy.

Jeden z našich nejoblíbenějších způsobů je zahrnut ve speciálním receptu připraveném Stacey z Goodnessis.com.

Pro přípravu silnějšího a většího chřestu oloupejte stonky a odstraňte vnější spodní slupku. Omyjte jej ve studené vodě.

V tomto vynikajícím receptu na polévku od Stacey z Goodnessis.com se potkávají všechny výhody této speciální potraviny.

Recept:

Z chřestových výhonků vzniká opravdu svěží, lehká, zářivá a očišťující polévka s jarní chutí. Sezóna chřestu je krátká a při nákupu je lepší dát přednost tenčím výhonkům nad těmi “obrovitými”, jejichž chuť má tendenci nevýrazná.

Při nákupu chřestu pečlivě sledujte uříznuté konce a ujistěte se, že nejsou vysušené. Vyhněte se vaření v hliníkových nádobách - můžou zkazit celkovou chuť. Nakupujte na místním trhu, protože tato zelenina ztrácí svou sladkou chuť rychle po sklizni.

Jednoduchá jarní chřestová polévka

Z chřestových výhonků vzniká opravdu svěží, lehká, zářivě zelená očišťující polévka s jarní chutí. Citron podporuje jemnou očistu, kopr stimuluje trávící šťávy napomáhající pohybu střev, zatímco chřest podporuje krevní oběh do ledvin a poskytuje pořádnou dávku vitamínů, zejména vitamín K.

Přidání avokáda dodává polévce krémovou, bohatou texturu a zdravou porci dobrých tuků a napomáhá živinám vstřebávat se do těla. Špetka ghí při servírování dodá polévce sjednocující vlastnosti.

Jakmile se počasí oteplí, tato polévka může být podávána chlazená a okořeněná dle chuti.

Ingredience:
(3 - 4 porce)

500 gramů chřestu (2 trsy)
1 střední fenykl
2 lžíce olivového oleje/másla ghí
1 avokádo
½ hrnku čerstvě nasekaného kopru
1 lžíce citrónové šťávy
kůru z poloviny citrónu, plus další na ozdobu
2 hrnky vařící vody
1 lžička hrubé soli, další na dochucení
¼ lžičky čerstvě namletého pepře

Odstraňte tvrdší vnější vrstvu fenyklu. Fenykl nakrájejte na menší kousky.

Chřest omyjte, odlomte a zbavte jej dřevnatých konců spodní části stonků. Nakrájejte na kousky o velikosti 2,5 cm.

Ve středně velkém hrnci rozehřejte olej nebo máslo ghí. Přidejte nakrájený fenykl a pět minut opékejte. Vmíchejte chřest a opékejte, až bude chřest křehký. Vypněte vařič a nechejte pět minut stát. Poté vložte do mixéru, přidejte avokádo, kopr, citrónovou šťávu a kůru, sůl, pepř a vařící vodu.
Mixujte, dokud nevznikne zcela krémové a hladké pyré.

Ochutnejte a je-li potřeba, dochuťte solí, pepřem nebo citrónem. Ihned podávejte s přízdobou tenkých plátků avokáda, citrónové kůry, koprem a posypané čerstvě mletým pepřem a kapkou rozpuštěného ghí. Pokud nebudete servírovat ihned, ohřejte později při nízké teplotě.

Kategorie Tagy