Superpotravina: Acai

Pravděpodobně jedna z nejslavnějších Superpotravin, Acai je jednoznačně na vrcholu žebříčku a je k tomu spousta důvodů. Sláva Acai má totiž pevný základ ve svých benefitech pro zdraví a krásu, které tato fialová bobulka má.

Tyto bobulky jsou skvělým detoxikačním prvkem, protože jsou bohaté na antioxidanty, které pomáhají udržet vaši pleť pevnější delší dobu a snižují známky stárnutí. Také pomáhají udržet zdravé tělo, zlepšit celkovou výdrž a zlepšit krevní oběhový systém, snížit vysoký cholesterol a zlepšit zažívání.

Acai pochází z amazonských deštných pralesů v Brazílii a je známé především jako pomoc při hubnutí, zlepšuje také zdraví kostí a odbourává únavu. Můžete si je dopřát v syrovém stavu v salátu, ve své ovocné misce k snídani nebo je odšťavnit.

Máme pro vás ale úžasný recept na acai sorbet s ostružinami, který připravila Stacey z goodnessis.com.

Tento úžasně barevný sorbet je oslavou pozdního léta s výhodami Acai - bomby plné antioxidantů.

Acai-ostružinové nanuky

Acai je bohaté na vitamíny, fialové ovoce, které má podobný tvar jako kulička hroznového vína a má chuť podobnou čokoládě. Tyto bobule rostou ve velikých trsech na vrcholku palem, které rostou v amazonských pralesech. Každá bobule Acai je z 10% ovoce, zbytek tvoří slupka a semena, které nemají nějaké zvláštní vlastnosti, takže sbírání tohoto ovoce je poměrně náročná práce, protože palmy nemají žádné větve a ovoce se musí nejprve ručně ořezat a poté sundat z palmy, aby se oddělila slupka a semena.

Existují tři běžné způsoby, jak přidat Acai do vašich receptů: acai v prášku, jako šťáva a nebo zmrzlé smoothie balíčky. Zde jsem zvolila formu prášku, protože je nejvíc dostupný a byl vyroben vysušením pomocí mrazu, takže si zachovává většinu vitamínů a není zprocesovaný příliš. Prášek můžete přidat ke smoothie, do šťáv, domácí zmrzliny nebo jen tak jím posypat svou ranní ovesnou kaši či ho přidat do syrových sladkostí.

Bez slupky a semen jsou bobule Acai plné antioxidantů, amino kyselin, vlákniny, základních mastných kyselin, vitamínů a minerálů a díky tomu všemu je to perfektní energizující ovoce. Pomáhá zvýšit množství antioxidantů ve vašem těle a díky tomu zničit volné radikály, budete díky nim mít víc energie, posílíte imunitu a zlepšíte své zažívání.

Tyto nanuky jsou přirozeně sladké a rozhodně se po nich budete cítit osvěženi.

Recept

Porce: 9 malých nanuků

Pokud nemáte ostružiny, vyzkoušejte jiné druhy bobulového ovoce jako borůvky, maliny nebo třeba i jahody. Pokud chcete aby váš sorbet byl krémovější, můžete přidat kokosovou smetanu, kterou získáte zchlazením plechovky mléka a poté sebráním smetany usazené nahoře.

3 hrnky čerstvých omytých ostružin
2 střední přezrálé zmražené banány
½ hrnku neslazeného jablečného džusu nebo jiného ovocného džusu, tkerý preferujete
2 čajové lžičky acai prášku
2 polévkové lžíce přírodního sladidla (kokosový cukr, javorový syrup nebo med)

Omyjte bobule a dejte je do mixéru nebo kuchyňského robotu, spolu s oloupanými banány, džusem a acai práškem. Mixujte dokud není směs hladká, pokud je potřeba při mixování párkrát zastavte a ovoce promíchejte gumovou vařečkou. Ochutnejte, a pokud je potřeba oslaďte. Znovu promíchejte, aby se sladká chuť propojila.

Poté naplňte formy na nanuky a dejte zmrznout. Pak už si jen užívejte tuto rychlou, zdravou svačinku!

Kategorie Tagy