Superporavina: avokádo

Avokádo je úžasná superpotravina, která si své místo vydobila v různých dietách díky velké výživové hodnotě. Toto zelené peckovité ovoce pochází z latinskoamerického stromu Persea Americana a existuje v různých barevných i tvarových variantách a velikostech.

Avokádo je bohaté na vitámíny (K, C, B5, B6 a E), kyselinu listovou a draslík. Tento bohatý koktejl se ukrývá v přibližně 160 kcal na 100 gramů ovoce. Obsahuje také přibližně 2 gramy bílkovin, velké množství vlákniny a až 15 gramů zdravých tuků a velmi malé množství tuků nasycených.

Avokáda obsahují více draslíku než banány, ve 100 gramech přibližně 14% denní potřeby tohoto důležitého minerálu .
Draslík je jedním z nejdůležitějších macrominerálů a pomáhá nám s údržbou srdeční a svalové činnosti, zabraňuje ochabování svalstva a podporuje sílu kostí.

Monosaturované mastné kyseliny přítomné v avokádu jsou například kyselina olejová, která je spojována s přínosy pro zdraví v oblasti hojení zánětu a prevence rakoviny.

Stacey z goodnessis.com si pro vás připravila tento recept na zdravou a lahodnou variantu klasického guacamole.

Avocado inside

Avokádo se salsou z rajčat, koriandru a hořčičných semínek

Ingredience:
4 syrová avokáda
šťáva a kůra z jednoho citronu (šťávu si dejte stranou)
mořská sůl

Na salsu:
1 hrnek cherry rajčátek
1 hrnek jemně nasekaného koriandru
1/2 hrnku jemně nasekané máty
1 oříšek ghí
1 lžička černých hořčičných semínek
sůl a pepř na ochucení
šťáva z 1/2 citrónu
kůra z 1 citrónu
volitelné - malá čerstvá čili paprička - jemně nasekaná

Rozpůlte každé avokádo, odstraňte pecku a vydlabejte dužinu do misky. Přidejte citrónovou šťávu a sůl. Rozmačkejte avokáda vidličkou nebo pokud zpracováváte velké množství, nástrojem na bramborovou kaši. Struktura by měla být hrudkovitá, tak to nepřežeňte. Odstavte.

Nakrájejte rajčátka na malé kousky. Nasekejte nadrobno koriandr a mátu a přidejte spolu s rajčaty do malé misky a míchejte až se vše krásně smíchá. Dochuťte solí a pepřem a bohatě zalijte citrónovou šťávou.
Avokádovou směs naservírujte na talíř a pomocí lžičky ve směsi udělelje důlek. Nandejte do něj rajčatovou salsu. Poté na pánvi rozehřejte ghí a opražte na něj hořčičná semínka a čili. Jakmile začnou semínka praskat, nendejte je na salsu. Posypte citrónovou kůrou a vychutnejte si směs se svými oblíbenými krekry či chlebem.

Kategorie Tagy