Speciální rozhovor se Sarah Jessica Parker

Stala se ikonou malých obrazovek snažíc se rozluštit, jak najít toho dokonalého partnera. Momentálně zaměřuje Sarah Jessica Parker svou pozornost na to, co se stane, když se manželství začne rozpadávat.

V úvodním díle seriálu Divorce (Rozvod), katastrofální večer při příležitosti oslavy 50. narozenin jednoho z přátel, vede Frances k přehodnocení jejího manželství s Robertem, kterého ztvárňuje hvězda filmu Bokovka - Thomas Haden Church.

Rozhodnutá, že potřebuje změnu a nový začátek, Frances oznámí svému muži, že se jejich cesty musí rozejít, což přinutí Roberta se zeptat: ,,Kdy se tahle myšlenka zrodila v tvojí mysli?”
"No, možná tehdy, jak sis nechal narůst kníra,” přiznává Frances v okamžiku, který dokonale vystihuje tón celého seriálu.

Hlavní téma sice zrovna nekřičí lehkou úlevou, avšak herečka věděla, že ,,když jsme chtěli udržet půl hodinový formát, muselo to být nějakým způsobem zábavné”.

Divorce (Rozvod) je její první návrat k HBO od dob, kdy vícenásobně oceněná vítězka Zlatých glóbů ukončila show Sex And The City (Sex ve městě) po šesti úspěšných sériích v roce 2004 (dva filmy následovaly v roce 2008 a 2010). Seriál vyzobrazuje frustrující, zničující, komplikovaný a zdánlivě nekonečný proces ukončování manželství.

Parker, která je také výkonnou producentkou seriálu, hledala něco v tomto duchu po dobu několika let.

"Byl kopec různých nápadů”, přiznává, ale vzhledem k tomu, že takové množství manželství končí rozvodem, bylo by jednoduché označit to za pravidlo. Jak Parker poukazuje: ,,Pro lidi, kteří si tím právě procházejí, to není něco obyčejného - pokud tedy nejste sériový rozvadeč. Je to monumentální a pokud jsou do toho zapojené i děti, představuji si, že se cítíte nenaplnění.”

Máte pocit kompletního zklamání vůči sobě samému, svému partnerovi a co je nejdůležitější, vůči vašim dětem. Takže se to sice mezi lidmi děje neustále, ale pro ty, kteří si tím právě procházejí, pro ty to je válka, je to boj, je to utrpení. Je to jednoduše hrozné a nezáleží na tom, zda to proběhne hladce nebo ne. Pro ty, kteří milovali a záleželo jim na druhých, to musí být, jako by se otřásl celý svět.”

Herečka ochotně přiznává, že ji vždy zajímalo, jak ostatní lidé žijí své životy.

,,Myslím, že my jsme takoví (my všichni), pokud nejsem úplně šílená,” odůvodňuje svoje přiznání. ,,Od doby, kdy jsem byla malá holka mi tatínek říkával, abych přestala na všechny ostatní okolo neustále zírat. Říkával, ,,Děláš ze sebe divadýlko,” ale já jsem vždy chtěla vědět o všem.”

,,Jako malá holka jsem vždy ráda předstírala, že jsem někým jiným,” konstatuje herečka. ,,Né proto, že bych byla nešťastná sama se sebou, ale spíš proto, že je to ta nejlepší věc na světě, být někým jiným. Trávit několik hodin, dní, roků tím, že jste někým jiným, ne sám sebou. Je to zvláštní, nádherné, střídat životy je pro mě nekonečně fascinující.”

Za tímto účelem chce prozkoumat jiné postavy ,,méně podobné jí samotné nebo Carrie.” ,,To je to, co je pro mě dobré a zároveň mi to nahání strach. Občas natolik až mi bývá zle od žaludku. Je to vzrušení a znepokojení zároveň, což ale považuji za nezbytné.” dodává.

Vůbec se nebrání návratu k seriálu Sex and The City (Sex ve městě); jak se asi Carrie, Mr. Big (Pan Božský) a holky mají pospolu.

,,Nemyslím si, že někdo z nás řekl ne. Nevím, či se jednalo o seriál nebo film, to zůstává otevřenou otázkou k diskuzi, která bude pokračovat,” říká Parker. ,,Myslím si, že to je vždy jednoznačná možnost.”

Kategorie Tagy