Sloupek Zuzany Šulajové

Dnes bych měla napsat něco já a můj příspěvek bude hlavně pro ty holky, které nikdy necvičili.

Navštívila jsem fitko jednou, kdysi dávno... a nebyla to žádná sláva. Vůbec jsem netušila, co mám dělat, jak který stroj funguje a na co se používá, neměla jsem ponětí ani jak zapnout běžící pás, takže jsem se tam jen tak procházela a dělala, jako že cvičím a vím co dělám. Nedivila bych se, kdyby se z ty mé navštěvy objevilo video mezi těma vtipnýma, co kolují po netu. Ano, vzdala jsem to hned po tom prvním úspěšným „cvičení“.

Takže zásadní rada zní: holky, jestli chcete začít, tak jedině s někým, kdo tomu opravdu rozumí, kdo vás usměrní, povede, poradí, připraví vám cvičební program na míru a hlavně vás kontroluje a hlídá. Takže určite trenéra! Já s mojím profi-trenérm Márou cvičím měsíc a nejen, že už vím, co je triceps, kde je biceps, že i já mám středový sval na břichu, umím udělat správně obyčejný dřep i klik a dozvím se, že celý život stojím nakřivo...ale konečně vím, jak zapnout ten bežící pás.

Možná se vám pak v noci bude taky zdád, že nad váma stojí váš trenér s výrazem Igora Hnízda, místo rákosky má v ruce ty svoje desky s vaším cvičebním plánem a klidným hlasem říká, že si dáte ještě dvě sérky po deseti. Ráno se vzbudíte unavená, jako byste si to opravdu odmakala, je to podobný sen, jako když jste na horách, nebo u moře, taky v něm lyžujete nebo plavete ve vlnách. Takže za sebe můžu s jistotou prohlásit, že je to „zážitek“ jednoznačně pozitivní a momentálně pro mne taky hoooodně intezivní. Myslím, že si to cvičení časem i zamiluju. A už teď to upřimně mohu doporučit všem cvičením nepolíbeným a líným holkám jako jsem já.

Kategorie Tagy