Sedm zábavných způsobů jak cvičit s Vašimi domácími mazlíčky

Od antistresových účinků z hlazení Vaší kočky až k faktu, že psi mohou zlepšit naší náladu v osamělém dni, všichni víme, že domácí zvířata jsou pro nás skvělá. Mohou nám ale také pomoci udržet se ve formě?

Není překvapením, že nedávná studie zjistila, že majitelé psů mají o 34% větší možnost pravidelně udržovat svou týdenní dávku cvičení než ti, kdo zvířata nevlastní. Není to ale jen o procházkách se psem. Vybrali jsme 7 zábavných způsobů, které můžete vykonávat se svým mazlíčkem a přitom zůstat fit a zdraví!

1. Procházky

Tohle je samozřejmost a všichni moc dobře víme, jak psi milují procházky. Takže vezměte vodítko a vyrazte ven! Stejně jako lidé, i psi potřebují pravidelný pohyb, a to pro Vás může být skvělou motivací. Zkombinujte procházky s během. A nebojte se, pes v kondici vás vždycky doběhne.

2. Cyklistika

Zejména mladé psy, kteří jsou plni energie, může být opravdová výzva unavit. Běháním u kola se ale Váš čtyřnohý přítel skvěle vyřádí, zatímco Vy máte skvělé kardio cvičení. Pokud Váš miláček ale nezvládá běžet vedle kola, dobře zvažte, jestli je to pro Vás dva ta správná volba.

3. Flyball

Pokud jste někdy sledovali Crufts pak jste určitě nevynechali Flyball. Tahle vysoce náročná psí hra může být velmi zábavná pro obě strany. Flyball je více o tréninku Vašeho psa než o Vás, ale můžete vždy alespoň krátce běžet, zatímco Váš pes pronásleduje a chytá míček.

4. Doga

Doga (ze spojení slov dog – pes a jóga) – abyste uvěřili, musíte toto cvičení vidět na vlastní oči. Je kombinací tradiční hatha jógy a cvičení se psem. Doga zlepšuje flexibilitu, snižuje riziko zranění a posiluje Váš střed těla. Pokud si dogu chcete vyzkoušet, budete potřebovat malého a poddajného psíka. S tvrdohlavým bernardýnem si přinejlepším akorát tak hnete se zády.

5. Psí agility

Agility je výborný způsob jak být fit a bavit se se svým psem. Trénovat Vašeho psa, aby běžel přes překážky, upevní Vaše vzájemné pouto a zvýší smysl pro disciplínu. Vzhledem k tomu, že provádíte zvíře kolem překážek dostanete svojí tepovou frekvenci také do obrátek.

6. Surfování

Internet je doslova zaplaven různými zvířaty na surfu – psi, prasata, kozy a dokonce i kočky. Je Váš mazlíček další Kelly Slater? Jediným způsobem jak to zjistit je vyrazit na pláž s malou záchrannou vestou a doufat v nejlepší.

7. Skateboarding

Jízda na skateboardu se zdá jako jedna z nejoblíbenějších aktivit v říši zvířat. Narozdíl od již zmíněného surfování, ubývá rizika utopení. Je mnohem bezpečnější volbou zjistit, zda je Váš miláček vhodný kandidát na jízdu na skateboardu a zda by mohl vyrazit do místního skate parku.


Některé aktivity jsou mnohem praktičtější než ostatní, ale není pochyb o tom, že pokud máte kolem sebe aktivní zvíře je to perfektní motivace pro Vaše vlastní cvičení. Tak vyrazte se svým miláčkem ven a pociťte ty výhody!Kategorie Tagy