Jak dnes vidíte samu sebe, když se ohlédnete za všemi svými životními úspěchy?

Cítím se velmi šťastná. Myslím, že nyní ve svém věku mohu říct, že jsem toho dosáhla opravdu hodně. A měla jsem také obrovské štěstí, protože jsem poznala skutečnou lásku. Víte, podle mě je to totiž největší životní úspěch; našla jsem partnera, se kterým mohu sdílet svůj život, kterého stále miluji a který mě inspiruje a pomáhá mi růst. Myslím, že mám také štěstí, že jsem mohla mít dítě. Měla jsem své dítě ve velmi vysokém věku a byla velká šance, že se to nepovede, ale povedlo. Můj partner (François-Henri Pinault) měl už tři své děti a já děti zbožňuji, takže se cítím velmi šťastná, že mám čtyři děti, velkou rodinu a kariéru... stále. Lidé mi říkali, že se zde nikdy neprosadím, a když už se to povede, většinou jejich kariéra po 30 nepokračuje.

Žijete v zajímavé době...

Jsem velmi nadšená, že jsem mohla žít v době opravdové proměny pro latinsko-americkou komunitu a že můžeme pracovat. Dnes je to vše tolik jiné. Když jsem já začínala, nebyly žádné možnosti. Pozoruji také změny v postavení žen a myslím, že jsem měla velmi zajímavý život a mohla jse být svědkem tolika událostí. Je mi padesát a já jsem za to ve skutečnosti ráda, i za to, že jsem se naučila spoustu věcí. Mojí filozofií v mém věku je, že bych se měla chtít uvolnit. Je v pořádku nebýt nejkrásnější. Víte, jak to myslím? Kromě toho, že jsem padesátnice, jsem také spoustu jiných věcí a nyní tyto věci mohou vidět i ostatní, protože nejsou rozptýleni krásou a mládím. Jsem spokojená a podívejte, nechávám si i bílé vlasy.

Vy máte šediny?

Své vlasy nebarvím, protože mě zajímá, jak budu vypadat. Je mi jasné, že při dalším filmu mi nařídí si hlavu znovu obarvit, ale mě docela baví pozorovat jejich růst. Nemám také žádný Botox. Možná, že později změním názor, ale nyní jsem spokojená tak jak jsem. Cítím se ve své kůži skvěle.

Ve filmu How To Be A Latin Lover (Milovník po přechodu) hrajete matku a matkou jste i ve svém osobním životě. Jak srovnáváte mateřství ve filmu se skutečným životem?

Řekla bych, že se moje mateřské techniky příliš neliší od Sáry (Selmy role). Ve skutečnosti doma nepovoluji mobilní telefon, protože mé dceři je pouhých devět a z mnoha důvodů zastávám názor, že je důležité, aby se naučili toužit po věcech, které nemohou mít. Je to důležité. Několik let si něco skutečně přejí, dokud nepřijde ten správný čas. Každý v její třídě ten mobil má, ale já jí na to říkám, že je mi to jedno. Velmi jí ale podporuji v tom, aby se věnovala tomu, co ji baví. Tolik striktní nejsem, ale když přijde na mobilní telefon, tak ano. Musíte si vybrat pár věcí, pro které budete striktní a poté je nechat, aby děti byli sami sebou a rozvíjeli se v jejich tempu a zvědavosti. Musíte jim dát prostor aby sami ukázali, kdo jsou a přizpůsobit se tomu kdo jsou a být tím nejlepším rodičem, přesně pro to dané dítě. A ne u každého je to stejné.

Na co jste nejvíce hrdá jako Latinskoamerická/mexická žěna?

Na tom být latinsko-amerického původu je něco skutečně krásného a v tomto filmu je to skrze mou postavu znát. Jen tak snadno to se svými lidmi nevzdáme. Stejně tak s rodinou. Nezáleží na tom. Učíme se odpouštět. Dveře našich domovů jsou jim vždy otevřené a snažíme se jim být k dispozici, podporovat je v dobrém i zlém. Tuto myšlenku oslavování naší vlastní krve velmi uznáváme. Svou rodinu jen tak nedáme. A na to jsem hrdá. Vážíme si starších, narozdíl od toho co vidím v Americe - když se někdo stane přítěží, je odsunut. Já věřím tomu, že se s přítěží máme vyrovnat. Je to ale případ od případu. Věřím, že bychom měli respektovat jejich moudrost a měli bychom je milovat a uznávat a v jejich stáří o ně pečovat, protože oni pečovali o nás. jsem názoru, že je to cnost uctít naše předky.

Udržování se v kondici

Salma o svou postavu bojuje neustálou aktivací svalů a vědomím zatínáním a stabilizací. Zatímco někteří odborníci tvrdí, že tato metoda udržování kondice je nedostatečná pro zachování top formy, ale pokud je hlavním cílem je zaměřit se na dobrý postoj, tak funguje.
Nejlepší způsob, jak trénovat postoj je pomocí Yogy a Pilates. Zkrátka pracujete na svalech, které pomáhají stabilizovat tělo, posílit ho a taképřinášejí spoustu zdravotních výhod.

Kategorie Tagy