Rozhovor s Tomášem Ujfalušim

Bývalý fotbalový obránce a reprezentant Tomáš Ujfaluši navštěvuje náš karlínský klub už více než 5 let. Při rozhovoru s kolegou Matějem Štréblem prozradil, jak vypadá jeho běžný den, i jak se udržuje v kondici.

Tomáši, děkuji, že jsi si na mě našel čas. Jako první bych se chtěl zeptat, jak vypadá běžný den bývalého profesionálního fotbalisty?

Můj běžný den začíná asi jako den každého rodiče. Ráno odvezu dceru do školy a když nemám žádné pracovní povinnosti jako sledování zápasů atd. jdu do fitka. Když je teplé počasí a je pěkně tak ještě hrávám golf. Do 14 hodin mám de facto čas pro sebe a pak zase nastává čas táty. Vyzvedávám dceru ve škole, máme kroužky aj. Jsem takový profesionální řidič


Je těžké po tolika letech každodenní dřiny a zátěže najít motivaci na cvičení?

Těžké to je, protože člověk měl 17 let nějaký režim v podstatě od rána do tří hodin odpoledne a pak když má volného času podstatně více tak se musí kolikrát přemlouvat, aby si šel zacvičit. Vzhledem k tomu, že mám rád naše české pivo, tak je potřeba alespoň třikrát v týdnu zajít do posilovny a něco vypotit, protože jinak bych se asi hodně zakulatil. Už takhle jsem přibral asi čtyři nebo pět kilo a tak nějakým způsobem to chci držet na těch pěti kilech maximálně.

Tomáši jak dlouho už do Holmes Place na Karlíně vůbec chodíš? Co bylo tím prvním impulsem začít chodit právě k nám?

Do Karlína chodím už pátým rokem. Původně jsem měl v Karlíně byt a tak jsem hledal posilovnu, která bude nejblíže. Holmes Place považuji za jedno z nejkvalitnějších fitness center v Praze. Ve společnosti místních bizonů a bizonek (pozn. myšleno trenérů) se cítím hrozně dobře. Také mi vyhovuje možnost masáží a různých rehabilitací. Celé komplexně mi to sedlo a v podstatě od roku 2011 jsem nepřemýšlel, že bych chodil někam jinam.

Na Karlíně Tě často vidím trénovat s Ondrou Vahalou. Dává ti pořádně do těla?

Ano, s Ondrou se vídávám. Dává mi do těla, ale to je potřeba. Kdybyste měli hodného trenéra, tak vám bude ulevovat a já naopak potřebuju trenéra, který mi nebude ulevovat, ale bude tvrdej. Hodina s ním je náročná, já si po tréninku pak ještě zaběhám na pásu. Takže po nějaké hodince a půl toho mám plné kecky.

Je vidět, že jsi v super kondici, máš stále čas na regeneraci v podobě sauny, bazénu atd?

Díky, proto chodím k vám. Hraju teďka fotbal, musím na sobě prostě dřít. Regeneruji se u vás často, protože odpočívat a relaxovat po náročném tréninku se musí. V létě zbožňuju vaší terásku, kde se úžasně relaxuje.

Tome ještě jednou díky za rozhovor a přeju minimálně další čtyři spokojené roky s námi.

Není zač. Vidíme se zase zítra v posilce.

Kategorie Tagy