Proč je cvičení moudrou finanční investicí

Cvičení je nejen dobré pro vaše zdraví, ale může přinést také mnohé finanční výhody. Zde najdete jaké.

Jak již víte, cvičení je pro vás opravdu dobré. Co možná nevíte, je, že může být skvělé i pro stav vašeho bankovního účtu. Cvičení není jen způsob, jak shodit nějaké ty kalorie párkrát do týdne, je to cesta, která vede ke zdravějšímu životnímu stylu. S fyzickou kondicí přichází množství psychologických výhod, kterými jsou například ty finanční. Jak tedy perfektní stav vašeho těla souvisí s penězi? Zde je několik způsobů, jak lidem pravidelné cvičení pomůže ovlivnit jejich finanční rozpočet.

1. Cvičení vás dělá produktivnějšími

Podle studií může ovlivnit cvičení třikrát týdně platy mužů až o 6 % a platy žen až o 10 %. Proč? Cvičíte-li pravidelně, zvyšujete svoji produktivitu - cvičení zvyšuje průtok krve do vašeho mozku, zbystřuje vaše vědomí a zvyšuje váš pracovní výkon. Lepší výkon = lepší výplatní páska.

2. Udržování se ve formě může podnítit nové myšlenky

Všichni jsme se ocitli ve chvíli, kdy hodinové ručičky ukazují tři hodiny odpoledne, vaše víčka se zavírají a vy se přistihnete, že čtete tentýž odstavec již potřetí za sebou. Co je nejlepší udělat? Projděte se. Cvičení nejen nakopne vaši hladinu energie, ale pomůže vám lépe řešit problémy a aktivuje vaše kreativní myšlení. Asociace amerických psychologů zjistila, že díky chůzi došlo až u 80 % účastníků průzkumu k nárůstu kreativity, když se později vrátili ke své práci. Jaký je tedy nový pracovní plán, který vás udrží stále aktivními? Vycvičte to a to
doslova!

3. Pravidelné tréninky přinesou pravidelnost i do vašeho pracovního života

Podle výzkumu národního centra pro biotechnologické informace jsou fit a zdraví lidé méně náchylní k onemocnění. Podle studie v Nizozemí bylo zjistěno, že fyzická námaha prováděná nejméně třikrát týdně zásadně snižuje množství času stráveného v pracovní neschopnosti. Pracovní volno samozřejmě způsobuje ztrátu příjmu a ztrátu možných příležitosti ke kariérnímu růstu.

4. Dojde ke snížení nákladů na zdravotní péči

Jste-li delší dobu nemocní, zvyšují se nároky a náklady na vaši zdravotní péči. Ve skutečnosti obézní populace platí až o 40 % více za zdravotní péči, nežli dospělá populace se zdravou hmotností. Investujte do svého zdraví, do fitness, do vašeho stravování a kontrolujte své BMI. Všechno toto vám pomůže předejít návštěvám u lékaře, testům, předpisům a případné hospitalizaci.

5. Choďte do posilovny a ušetříte

Chození do posilovny vám dá přístup k hi-tech vybavení a zařízení, které si nemusíte kupovat domů za své vlastní úspory. Tělocvičny poskytují přístup ke cvičebním pomůckám nejvyšší kvality, jako jsou například různé posilovací stroje, vybavení v kardio zóně apod. a to vše za zlomek ceny, která by vás stála, pokud byste si všechno to vybavení museli koupit sami. Rezervujte si hodiny s osobním trenérem, pomůže vám to mnohem rychleji dosáhnout požadovaných výsledků v co nejkratším možném čase, což je právě něco, co by se vám možná cvičením doma ani nepovedlo.

Kategorie Tagy