Považujete se za uvědomělého člověka? Zkuste jedno z těchto cvičení!

"Všímavost, znamená vnímat určitým způsobem; se smyslem, v přítomném okamžiku a bez souzení ". tvrdí John Kabat-Zinn, přední odborník na toto téma.

Od té doby, co byla vyvinuta jóga v civilizaci „Indus-Sarasvati“ v severní Indii před více než 5000 lety, si lidé uvědomili, že spojením mysli, těla a dechu má obrovský přínos. Ale není to zdaleka jen jóga a meditace, které nám pomáhají trénovat soustředěnost. Pokud hledáte jak se dostat do kontaktu sami se sebou, zkuste jedenu z těchto lekcí:

Jóga

Možná jste zaškatulkovali jógu jako "to není nic pro mě“, nebo možná jste jí zkusili v minulosti, ale nevydrželi u ní. Jóga je předkem vědomého pohybu. Je-li Váš život hektický, a chcete-li zvýšit svou pružnost a pevnost, bude to ta správná volba. Ne všechny druhy jógy jsou duchovní. Můžete si vybrat styl, který vám nejlépe vyhovuje. Hatha je jemnější, zatímco ashtanga (nebo power jóga) je dynamická a na vinyase se budete pohybovat velmi rychle. Nicméně, pokud právě začínáte, je nezbytné zvolit druh vhodný pro začátečníky.

Umění plavání

Vyvíjeno více než 20 let bývalým závodním plavcem Stevenem Shawem, je Shawova metoda široce uznávána mnoha zkušenými zdravotníky, jako vysoce efektivní přístup k fyzické kondici a pohodě. Je založena na Alexanderově metodě - systému, který podporuje správné návyky držení těla – a navíc je bezpečná pro každého.
To vede k většímu uvědomění si vlastního těla a důraz je zde kladen na kvalitní zážitek, spíše než vzdálenost nebo rychlost.

Antigravitační lekce

Létat ve vzduchu, to je nový rozměr jak prožívat sílu přítomného okamžiku. Naše antigravitační lekce kombinují jógu, pilates, gymnastiku a tanec. Pokud si myslíte, že je to něco pro Vás, sledujte naše video s antigravitačním zakladatelem Christopherem Harrisonem a dozvíte se víc.

Pilates

Podle zakladatele pilates, jehož jméno je Joseph Pilates, je tato metoda kompletního propojení koordinace těla, mysli i ducha.
Ti, kteří se chodí na pilates vědí, že musí zkoordinovat rovnováhu, dýchání, a zapojovat svaly ve stejnou dobu. To může znít trošku složitěji, ale dobrý instruktor Vás bude vést a ujistí se, že děláte pohyby správně - je mnohem bezpečnější učit se ve skupině, než sledováním online videí.
Joseph Pilates řekl: "Za 10 lekcí se cítíte lépe, za 20 budete vypadat lépe, a za 30 máte zcela nové tělo."

Stále jsme Vás nepřesvědčili? Grazia uvádí seznam 12 bodů, proč právě Vy potřebujete pilates ve svém životě.

Kategorie Tagy