Nejlepší superpotraviny roku

Konzumace super potravin je nejjednodušší způsob, jak do sebe dostat nutričně bohatou stravu a zároveň si vychutnat zdravý životní styl. Tento rok přináší další várku super potravin. Zatímco kapusta zdá se býti na ústupu, následující super potraviny se stanou žhavým hitem příštích měsíců.

Avokádový olej

Každý z nás má svou spižírnu doslova nacpanou širokou škálou gurmánských olivových olejů, které doplňuje několik olejů kokosových. Je tudíž těžké si představit, že ještě existuje nějaký další olej, který jsme doposud neobjevili. Avokádový olej je přesně ten, který má šanci stát se novým, oblíbeným olejem. Doslova nabitý nutričně bohatými prvky, pomáhá zlepšit stav vaší pokožky, která se stane zdravější a zářivější. Obsahuje taktéž vitamín E, lutein a širokou škálu karotenoidů. Avokádový olej je dále bohatý na nasycené mastné tuky, které pomáhají snižovat hladinu škodlivých zánětů a snižují také riziko vzniku záchvatů, infarktů, rizika onemocnění srdce a demence. Díky svému složení ho můžete klidně použít místo vašeho běžného revitalizačního krému. V neposlední řadě se výborně hodí i na vaření, jelikož tak jako olivový olej, jemuž se ve své textuře značně podobá, se jen tak snadno se nepřepálí.

Živočišné uhlí

Živočišné uhlí je starobylou substancí, která je po generace používána jako lék proti parazitům a bakteriím. Rok 2017 slibuje jeho využití v džusech a produktech pro regeneraci pokožky. Samo o sobě působí jako ´past´, která zachytí a vyplaví chemické látky a různé toxiny z těla. Na druhou stranu je ovšem důležité ho užívat pouze v takovém množství, aby zbytečně nezbavoval potraviny jejich nutričních prvků. Obzvláště opatrní by při jeho konzumaci pak měli být ti, kteří trpí nějakou formou žaludečních potíží, jako je například Crohnova nemoc nebo syndromem dráždivého tračníku. Doporučená konzumace je zhruba půl hodiny před jídlem, aby jeho účinky cílily pouze na zachycení toxinů.

Oříšek Inků

Oříšek Inků je doslova nacpaný nezbytnými kyselinami a je jednoduchý na trávení. Pakliže vás již nebaví namáčet syrové mandle přes noc, abyste je mohli přidat do ovesné kaše či müsli, použijte místo nich tyto oříšky. Obsahují vitamín A a E, omega 9 kyseliny a bílkoviny a navíc je můžete konzumovat ve formě syrových kusů, vylisované jako olej či jako rozdrcené na prášek.

Inulin

Probiotika jsou živé mikroorganismy, které pomáhají obnovovat střevní mikroflóru a tím přispívají ke všeobecnému zdraví a pohodě celého organismu. Pakliže chcete, aby probiotika působila efektivně, je nezbytné jim vytvořit to správné prostředí. Pro tento účel se hodí právě Inulin. Jedná se o druh fruktózy, který je pro tělo nestravitelný a právě díky tomu pomáhá mikroflóře růst a ta se díky tomu snadněji uchytí na střevní stěně. Kromě toho také pomáhá při absorpci minerálních látek a snižuje chuť k jídlu, což je vynikající, pokud se snažíme zhubnout. Inulin je možné dostat do organismu ve formě prášku, či jakou součást Jeruzalémských artyčoků anebo cikorky.

Želatina

Většina lidí si při slově želatina představí umělou hmotu plnou cukrů. Nicméně pokud se konzumuje v syrové formě, pomáhá vašemu žaludku, je vynikající pro výživu nehtů a obsahuje složky, které pomáhají vaší kůži. Snažte se v tomto roce konzumovat želatinu jako součást smoothies a džusů, zdravých gumových medvídků a přípravků pro podporu zdravých kostí a kloubů.

Kategorie Tagy