Make-up a váš trénink. 3 důvody, proč se k sobě nehodí.

Ovšem, že toužíte vypadat co nejlépe za každých okolností, ale touha mít na sobě make-up i při cvičení s sebou nese určitá rizika. Vše má své místo, ale make-up do posilovny nepatří. Přeci jen netrénujete v podpatcích, že?

Zde jsou 3 důvody, proč nechat make-up doma a vyrazit cvičit bez kapičky nějakého produktu.

#1 Make-up vám do konce cvičení stejně nevydrží

Pokud plánujete, že se dnes skutečně zapotíte a užijete chvilku se sama sebou, nemůžete se neustále obávat, že vás zradí podkladová báze nebo se rozteče oční linka. Pokud ale chcete vyrazit na Zumbu a mít přeci jen něco na tváři, zkuste hydratační krém s kapičkou barvy. To je pravděpodobně nejšetrnější způsob ze všech, ale pouze pokud ho smyjete v okamžiku, kdy vaše tělo chladne, abyste se vyhla ucpání stahujících se pórů, které v sobě barvu uzavřou. Dokonce ani voděodolný make-up nevydrží občasné setření potu z vaší tváře, takže je nejlepší vyrazit s čistou pletí.

#2 Může narušit vaše plány jak získat hladkou a čistou pleť

Pocení je přirozená ‚‚klimatizace‘‘ vašeho těla, které vám pomáhá se ochladit, když cvičení přehřívá vaše tělo. Pokud plánujete skákat, dřepovat, tančit a jinak volně se hýbat, nenoste make-up, ať už jdete na jakoukoli lekci. Naopak umožněte vaším pórům se rozšířit aniž by na povrchu kůže byla ‚‚špína‘‘. Ucpané póry jsou velkou překážkou ve vašich snech o krásné pleti - když na sobě máte make-up, vaše póry ho vstřebají a vy si tak vytvoříte tendenci k tvorbě ucpaných pórů a pupínků.

#3 Je to v podstatě ztráta času i peněz

Každé ráno trávíte něco málo (nebo hodně) svého času aplikací podkladu, pudru, tvářenky, očních linek a rtěnky. Ale potom musíte čelit rozhodnutí zda-li se odlíčit a následně znovu nalíčit, když už máte dotrénováno.

Pokud trénujete ráno, jednoduše naneste make-up až po svém tréninku.

A pokud cvičíte v jiných časech bude pro vás nejjednodušší si přibalit nějaké základní produkty a zjednodušit své líčení. Ty z vás, které cvičí nejraději večer, by měly zvolit hydratační krém nebo sérum na cestu domů.

Před každým cvičením je nejlepší, když si odlíčíte pleť nějakým odličovačem, ideálně bez sulfátů, které způsbují suchost a podráždění. Neutírejte svůj obličej tahy ručníkem, ale jemně s ním na pleť poklepejte. Zkuste jednou za tři měsíce pleť také vyčistit hloubkově abyste ji udržela zdravou a čistou.

Pokud si chcete vytvořit domácí přírodní hydratační pleťovou masku, vyzkoušejte tento recept:

* 1 malá okurka - oloupaná
* 1 polévková lžíce medu
* 2 polévkové lžíce přírodního jogurtu

Rozmixujte okurku, přidejte med a jogurt a pořádně promíchejte. Dejte na 30 minut odpočinout do lednice. Poté naneste štětcem nebot prsty a nechte na pleti 10 minut. Opláchněte.

Kategorie Tagy