Lekce měsíce: Běh

Existuje několik různých důvodů, motivací či tužeb, které nás vedou k rozhodnutí , že běh je ta správná činnost, kterou začít.

Ať už je to kvůli hubnutí , nebo zvýšení odolnosti, na běhu můžeme najít mnohem více pozitiv než by se mohlo na první pohled zdát. Ale snad ještě důležitější, nebo alespoň stejně důležité jako fyzické výsledky je to, že se dostanete do pohody.

Běh je pro mnoho z nás chvílí, kterou můžeme strávit jen sami se sebou, a všichni víme, jak je to vzácné. Čas mimo práci, rodinu i přátele… Je potřeba aby všechny tyto věci byly v rovnováze a nedílnou součástí toho všeho je umět občas i vypnout. A běh je tou správnou činností. Rytmický, opakovaný pohyb , který nám může dopomoci vyřešit spousty problémů, a nebo obohatit naší fantazii přívalem kyslíku.

Běh je ale skvělý i ve skupině, protože získáváme přirozenou motivaci. Váš tým Vás bude podporovat a povzbuzovat a možná budete sami překvapeni tím, jak moc se dokážete překonat. Bude Vás spojovat společné pouto a cíl a sdílené úspěchy jsou vždycky lepší.

Ať už sami, nebo s přáteli, pokud zařadíte běh do Vašeho života, nebudete litovat. Nejen že se budete cítit lépe, silně, zdravě a odolně, ale také mnohem vyrovnaněji. Navštivte proto Holmes Place, kde Vám poradí jak nejlépe odstartovat!

A zde několik tipů, dle expertky z Holmes Place, šampionky Marie Vasco:

  1. Začněte WARU technikou (z anglicky walk + run = chůze + běh). Zezačátku na sebe neklaďte přehnané požadavky. Pokud cítíte že máte jen jít, jděte, ale rychlejším tempem než obvykle.
  1. Namotivujte se hudbou. Vytvořte svůj vlastní playlist z oblíbených písniček a hned se Vám poběží lépe.
  1. Udělejte si pohodlí. Správná obuv a oblečení Vám k tomu jistě dopomůžou.
  1. Ujasněte si, ve kterou denní dobu se Vám běží nejlépe a jděte do toho!
  1. Nezapomeňte na příjem tekutin před, v průběhu a po běhu.
  1. Odpočívejte. Nemůžete dohnat všechno během pár dnů. Odpočinek je důležitý a zaručí, že se příště budete cítit nabití a plni energie.
  1. Založte si deník úspěchů, který Vám pomůže udržet motivaci a jasně ukáže, kam už jste se dostali.
Kategorie Tagy