Laserová epilace: Jaký typ je vhodný právě pro mě?

Zdraví a pohoda mužů a žen je jen zřídka o marnivosti, ale o pocitu přitažlivosti a zdraví. Všichni víme o našem propojení těla a mysli; jak vidíme sami sebe, takový vliv to může mít na naši pohodu.

Krása je o tom, být co nejlepší verzí sebe sama. Uvnitř i navenek.

-Audrey Hepburn


Laserová epilace je relativně novou metodou dlouhodobého odstraňování chloupkůs velmi rychle rostoucí popularitou mezi fashionisty. V současné době je to jednou z nejpopulárnějších kosmetických procedur pro muže a ženy.

Zaprvé, neškodnost

Když inteligentní muži a ženy a zvažují kosmetickou proceduru, jejich první obavou je: "ublíží mi to nějak?". Mladší ženy, které by si rády nechaly depilovat oblast bikin se často obávají možných negativních účinků této procedury na jejich reproduktivní systém.
Severo-americká asociace pro kontrolu potravin a léčiv zhodnotila laserovou epilaci jako proceduru bezpečnou, protože použitá světelná energie ničí pouze vlasové folikuly a nic víc v oblasti epidermis. "Světelná energie pocházející z tohoto druhu laseru je povrchová... tedy na úrovní kůže," říká renomovaný dermatolog Whitney Bowe. Na vnitřní porgány nemá vliv a nejsou důkazy, že by světlo nějak ovlivňovalo reprodukční schopnost.

Výhody Laserové epilace

Ta nejlépe provedená laserová epilace přináší dlouhou dobu bez chloupků. Žádná klinika ale nemůže garantovat trvalý výsledek, ale dost často se to stává.
Počet potřebných ošetření se liší v závislosti na jednotlivci, na jeho typu a tónu kůže, síle chlupu a textuře a také na velikosti oblasti, kterou chcete ošetřit a jak hluboko pod kůží jsou vaše folikuly. Vetšinou je třeba něco mezi 4 - 12 ošetřeními s minimálním odstupem kolem jednoho měsíce a maximálním cca 10 týdnů.
Ošetření laserem je vhodné pro ty, kteří chtěji zlepšit svůj vzhled a omezit potřebu holení. Zatímco ženy požadují odstranění chloupků, muži mají více komplikované oblasti, díky kterým vyhledávají ošetření; například uši. Oblasti, které si nejčastěji nechávají ošetřit ženy jsou:

ruce
zadní strana krku
oblast bikin
oblast mezi obočím
chodidla a ruce
brada
nohy
bederní oblast
bradavky
ramena
tváře
oblast podbřišku
podpaží
horní ret

A muži vyhledávájí proceduru pro:
pozadí
uši
brada

Laserová epilace: mechanismus

Existuje prakticky 5 typů přístrojů. Všechny z nich používají světelný laser a energii, které jsou zaměřeny na určené folikuly a pigment uvnitř folikuly absorbuje světlo.

* Alexandrit laser je používán na většině pracovištích, protože se hodí pro široké spektrum zákazníků s rozdílnou pletí a ténem (nedoporučuje se ale pro tmavou či "asijskou" kůži)

* Diodový laser je je efektivní na tmavší kůži se silnými chlupy. Může být použit na větší ploše a většinou má kratší dobu rekonvalescence.

* Intenzivní pulsační světlo (IPL) je velmi flexibilní protože se může nastavit délka ošetření od krátkých ošetření po dlouhá.

* Nd:YAG laser se hodí pro všechny typy pleti, včetně tmavé či asijské. Účinně funguje na velkých oblastech jako nohy a věří se, že období bez ochlupení je po jeho ošetření dlouhé.

* Rubínový laser používá chlazení pomocí safíru, který odbourává teplo aby se nedostalo na kůži a na čočku a tím se redukuje riziko poškození kůže. Také se říká, že je ošetření méně bolestivější a vhodné pro osoby se světlou pletí.

Kategorie Tagy