Jak se zbavit celulitidy pomocí masáže

Zatímco ďolíčky vypadají na dětských tvářích roztomile, objeví-li se na vašich stehnech či hýždích, už tolik žádoucí nejsou. Celulitida může v některých ženách vyvolat takový pocit úzkosti, že doslova přestanou nosit to, co by rády. Nemyslete si ale, jedná se o naprosto běžný kožní problém.

Co je celulitida?

Celulitidu může mít opravdu každý bez ohledu na velikost. Zjednodušeně řečeno, vzniká díky prohlubování tukových polštářků pod kůží, z čehož vznikají kožní nesrovnalosti zejména v oblasti hýždí, stehen a břicha. Týká se to nejen žen, ale i mnoha mužů. Když se tyto tukové buňky dostanou mezi pojivové tkáně, natáhnou se a vyčnívají v různých oblastech ve škáře (dermis - druhá vrstva kůže), čímž vznikají tyto otravné ďolíky.

Jak se celulitidy můžu zbavit?

Přestože neexistuje žádný zázračný lék na celulitidu, existuje celá řada způsobů, jak snížit její výskyt. Zaprvé můžete optimální tělesnou vahou napomoci tomu, aby byly důlky méně zřejmé. Pravidelné cvičení může vzhled celulitidy zlepšit. Nicméně jsou další způsoby, jak bojovat proti obávanému stavu kůže mimo cvičení a to zacílení se na problémové oblasti pomocí masáže. Fungují tak, že rozbijí tukové zásoby pomocí alternativního svírání a mačkání a takzvaně ,,odvalí” tuk od pojivových tkání. Na druhé straně vám masáže pomohou vyrovnat povrch kůže, čím bude vypadat hladší.

Bez ohledu na to, kterou masážní techniku použijete, cílem masáží proti celulitidě je, zbavit se tukových zásob. Masáže dále pomáhají stimulovat tkáně, kde se tvoří celulitida, podporují krevní oběh a lymfatické funkce.

Za normálních okolností se začíná s masáží nohou, čímž nastartujete tělo, aby zvýšilo průtok krve do periferních žil a kapilár vašeho oběhového systému. Přinášíme pět různých technik masáží, které můžete vyzkoušet:


1. Hnětení

Tato masáž zahrnuje kombinaci svírání a zvedání kůže - lze ji přirovnat k hnětení těsta. Prsty používejte v oblastech jako je nadloktí, vnitřní kolena a lýtka, zatímco masáž v oblasti stehen, břicha, boků a hýždí provádějte pomocí vašich dlaní.

2. Ždímací masáž

Při této masáží používáme stejný pohyb, jako když ždímáme mokrý ručník - provádíme jej však s kůží. Jedná se o skvělý způsob, jak masírovat měkké tukové tkáně zejména v oblasti hýždí, boků a stehen.

3. Masáž pomocí kloubů

Pěsti jsou skvělým nástrojem, jak rozdrtit boule a hrboly v oblasti vaší celulitidy. Používejte klouby, abyste zničili tvrdohlavé tukové polštářky sedící pod kůží. Přimějte je, aby se rychleji rozpustily, čímž docílíte propláchnutí vašeho metabolického systému.

4. Masáž pomocí kartáče na celulitidu

Namísto použití rukou, použijte speciální kartáček, který stimuluje krevní oběh v oblati celulitidy. Je vytvořen s pevných štětin, které stimulují krevní oběh a uvolňují blokované cévy.

5. ,,S” masáž

Umístěte vaše palce do oblastí postižených celulitidou. Pomocí otáčivého pohybu v opačném směru, než vznikají tukové zásoby. Tato masáž se provádí v opačném směru, kdy se tvoří tzv. ,,S”, podle čehož nese masáž své jméno.

Kategorie Tagy