Jak přichystat zdravou narozeninou oslavu pro děti

Uvažujete nad dětskou oslavou a automaticky myslíte na cukr. Dort, zákusky, šumivé nápoje… často se jedná o případ, kdy jsou mladí přetíženi množstvím nezdravých pochoutek. Ale je to zbytečné - je neuvěřitelně snadné přichystat speciální, pestrou a vzrušující oslavu bez přemíry sladkých potravin a nasycených tuků.

A pak je tu otázka společenských her - jak jen je zabavit po dobu několika hodin? Jak hostit bez viny a přichystat tu nejlepší oslavu a to vše bez starostí? Naštěstí pro vás, jsme se obklopili nejlepšími recepty a hrami. Postupujte podle našich rad a vytvořte ty nejmagičtější vzpomínky - bez hory polevy.

Udělejte zdravé zábavné jídlo

Každá party vyžaduje sendviče. Místo toho, abyste zařadili tyto pochutiny, které rychle zaženou hlad a jsou často nezdravé, připravte je z čerstvých ingrediencí, jakými jsou avokádo, tuňák, rajčata a hummus. Nakrájejte z nich zábavné tvary jako například srdíčka či hvězdičky nebo různá strašidla a uvidíte, že se po nich vaše děti utlučou.

Chcete-li sladkou variantu občerstvení? Použijte co nejtmavší typ čokolády (čím více procent, tím lépe) a ponořte do ní banány, ořechy, semínka, nebo vytvořte barevné varianty zmrzlin z čerstvých plodů a to vše bez přísad. Při výrobě domácích dortů použijte různá přírodní barviva například z řepy, špenátu, pomerančů nebo borůvek, což dodá vašim dezertům hezké odstíny.

Pokud mají vaše děti a jejich malí přátelé v oblibě šumivé nápoje, existuje spousta alternativ. Jedním z nejlepších způsobů, jak vytvořit vlastní domácí limonádu, je použití sladitel jako jsou med, agáve sirup či javorový sirup, čímž se vyhnete použití klasického cukru. Může také odšťavnit ovoce a zeleninu ve větším dávkách. Barevné šťávy pojmenujte po oblíbených pohádkových postav nebo zvířat z Disneyho filmů.

Nechte je se hýbat

Energie na dětských oslavách je zkrátka to nejlepší. Připravte takové aktivity, aby se vaši malí uličníci dostatečně hýbali a tuto energii přeměňte do zábavných a nezapomenutelných her.
Zde je pár rad, kde začít:

ŠtronzoDěti tancují na hudbu, poté se musí co nejrychleji posadit, když hudba přestane hrát. Vždy je o jednu židli méně. Kdo se nestihne včas posadit, ten vypadává. Zvítězí ten, kdo byl nejrychlejší.

Napodobování

Vyberte jednoho lídra (nejlépe někoho z dospělých, který děti dobře do hry zapojí). Cílem hry je napodobování hlavní postavy, která se může jakkoli hýbat po místnosti nebo po zahradě. Můžete chodit jako blázni, hrát si na zvířata, skákat, běhat, dělat hvězdy nebo cokoli jiného, co vás napadne.

Každý rodič chce pro své dítě vymyslet nezapomenutelný večírek, to ale neznamená, že budete muset objednat celou řadu aktivit jako je například nafukování a přeměňování balónků třeba do podoby jednorožců. Často jsou nejlepšími zážitky ty, které vychází z tradičního chování: mluvíme o starých typech oslav, kde se hrají společenské hry a používá co nejméně pomůcek. Děti si to zamilují, vy si to zamilujete a vaše těla vám za to poděkují.

Kategorie Tagy