Běh spojuje

Článek nejen o běhu a přátelství, ale také o instruktorce Hance Dvorské

Hanka Dvorská působí v Holmes Place od samého začátku, tedy něco přes deset let. Kromě hodin BodyBalance®, BodyVive®, CX Workx® a X-bike, každý čtvrtek ráno vybíhá s klienty do terénu. Tato skupina se zrodila před lety z řad členů Holmes Place, které oslovila. Ti měli sice sportovního ducha, ale ve fitku běhali na páse, nejezdili se srovnávat s jinými běžci na závody. Postupem času skupinka mužů a žen natrénovala běhání dlouhých tratí a nyní se účastní různých Maratonů a IronMan závodů. Všichni se na sebe každý čtvrtek vzájemně těší, stali se z nich opravdoví přátelé, kteří spolu sdílí zážitky a nejen ty sportovní. Po každém tréninku spolu ve vířivce skupinka rozebírá předchozí běžecký trénink.

V dnešní době se z běhání stal velký boom, běhá skoro každý. Na první pohled to vypadá jednoduše, prostě se jen rozeběhneme, vždyť to je tak snadné. Ale pozor, právě správná technika je velmi důležitá a to nejen pro zlepšení času. Předcházíme tím i případnému úrazu. Z časopisů a odborných periodik se na nás valí doporučení, jaké máme používat boty, oblečení, hodinky nebo jakou aplikaci zvolit. Zorientovat se v tom není úplně jednoduché a někdy je těžké vyhnout se pouze „marketingovým trhákům“. Pokud budete chtít vědět jakou aplikaci nebo obuv volí Hanka, moc nepochodíte. „Já nepoužívám žádnou aplikaci. Nehlídám si ani tepy ani kilometry. Prostě běžím hodinu a snažím se, aby byl trénink pestrý nejen výběrem trati, ale i náplní hodiny. Do tréninků ale zařazuji i cvičení obratnosti a síly, běháme intervaly, kopce, neboť běhat stále stejným tempem výkonnost nezvyšuje. A běhám v takových botách, v jakých já se cítím pohodlně, samozřejmě do terénu v terénních, na silnici hladké a lehké. “

spojuje

To ale neznamená, že odteď zahodíme hodinky a přestaneme používat aplikace. Tep, spálené kalorie a kilometry je dobré si hlídat, ale nesmíme zapomínat na jedno. Musíme si to užívat, nemá cenu běhat jen kvůli uběhnutým kilometrům, které posléze budeme sdílet na sociálních sítích. Běh nám musí přinášet radost a dobrý pocit. A boty? Tam platí obecné pravidlo. Měli bychom si pořídit přibližně o číslo větší botu, než si obvykle kupujeme.

Pokud také vy chcete s běháním začít, začněte hned. Vše potřebné se dozvíte přímo na hodině. Stačí si vzít pouze boty na běhání. Třeba i vy, začnete běhat závody a najdete si spoustu nových přátel se kterými budete sdílet dojmy ze závodů a vašich výsledků.

beh spojuje zase

Pokud nechcete běhat sami a láká vás skupinová lekce, navštivte jednu z našich outdoor lekcí:
Anděl: úterý 18:35 a čtvrtek 7:20
Karlín: pondělí 19:15 a úterý 18:00

Běh opravdu spojuje, vyzkoušejte to. Těšíme se na vás…

Kategorie Tagy