7 domácích vychytávek, které zaženou jarní alergii

Jaro je konečně tady a s ním přichází i sluníčko, vyšší teploty… a pyly, které způsobují tolik problémů. Ve vzduchu jsou alergie, které přinášejí neustálé kýchání, alergickou rýmu a svědění očí. Řekli byste, že tyto nepříjemnosti zažívá 30% z nás?

Volně dostupné léky jsou velmi účinné, ale pokud toužíte po přirozenějším způsobu bez vedlejších účinků, vyzkoušejte naše přírodní vychytávky.

Tři kouzelná koření

Malé množství zázvoru, česneku a papriky přímo předurčuje k úspěchu.
Tyto magické ingredience mají tendenci nejenom zmírnit příznaky alergií, ale dokáží jim i předejít. Pikantní povaha těchto koření napomáhá zbavení se hlenu.

Dlouhá a horká sprcha

Pusťe horkou vodu a po dlouhém dni si užijte dlouhou sprchu. Pára vám krásně vyčistí průdušky, takže se vám bude snadněji dýchat. Tekoucí voda z vás smyje zbytek pylů, které jste si mohli přinést s sebou domů.

Odpočinek

Když jsme celkově ve stresu, náš organismus je mnohem více náchylný k alergiím. Proč je tomu tak? Náš imunitní systém je ovlivněn, pokud se mu zvýší hladina kortizolů. V takovém případě je velice důležitý dostatek spánku a vymezení si času pro meditaci a uklidnění mysli.

Včelí pyl

Zkuste se dostat k jádru problému tím, že se seznámíte s lokálním včelím pylem. Tím, že se vystavíte předsezónním alergenům, napomáháte vybudování vašeho imunitního systému. Jednoduše místním pylem posypte váš řecký jogurt nebo kouřící misku ovesné kaše.

Eukalyptový olej

Bylinné vonné oleje jsou díky svým protizánětlivým vlastnostem známou zbraní v boji proti alergiím. Při potížích s dýcháním si potřete trochu oleje po hrudi.

Propláchnutí nosní dutiny

Není to sice sexy vychytávka, ale pravidelné proplachování nosu vám může skutečně pomoci překonat sezónní alergie. Váš nos zůstane čistý a bez hlenu díky konvičce s vodou. Vodu nalijeme do jedné nosní dírky a než se vrátí dírkou druhou, pročistí vaše nosní dutiny.

Jarní úklid

Pyl má tendenci usazovat se ve vašem domově, kam se dostane prostřednictvím otevřených oken, dveří, na podrážce vašich bot a dalšími způsoby. Navíc prach ještě nikdy nepomohl někomu, kdo je náchylný k alergiím. Vysávejte a utírejte prach tak často, jak je to jen možné.

Kategorie Tagy