7 čaker. Přejděte plynule zpět k rutině.

Sedm čaker je sedm center, ve kterých proudí energie do celého těla. Blokování energie do některé z čaker má často negativní důsledky, jako je zvýšený stres nebo vzestup emocí. Pochopení toho, co každá čakra představuje, vám pomůže s tím, jak udržet pozitivní stav energie, nechat ho volně proudit a mít více vnitřní svobody a pocit naplnění.

Základní nebo kořenová čakra

Kořenovou čakru lze nalézt v dolní části páteře, na kostrči. Tato čakra má červenou barvu. Je nejblíže zemi, takže úzce souvisí se základními životními potřebami , jako je například jídlo nebo finance. Také ovládá naší bojovnost. Blokování základní čakry může vést ke strachu, paranoi, obraně nebo prokrastinaci.

Sakrální nebo pupková čakra

Sakrální čakra se nachází přímo nad spodní části páteře, asi dva palce pod pupkem. Tato čakra je spojena s potěšením, touhami, kreativitou, sexualitou, plozením, pocity hojnosti, a celkovou pohodou. Její barva je oranžová. Blokování sakrální čakry může vést k nutkavému nebo obsedantnímu chování, emocionálním problémům, a sexuální provinilostí.

Čakra solaru plexu

Solar plexus se nachází v okolí pupku. Tato čakra je spojena s pocity hněvu, radosti, smíchu a osobní moci. Jedná se o čakru, ve které jsou zahrnuty naše ambice, citlivost a osobní síla. Její barva je žlutá. Blokování solaru plexu může vést ke ztrátě životního směru, frustraci, zlosti, nebo pocitům oběti.

Srdeční čakra

Centrum lásky, nebo-li srdeční čakra, přináší soucit, mír a harmonii. Její barva je zelená. Zamilování se, se děje skrz srdce a pak se šíří přes solar plexus až do základní čakry. Blokování srdeční čakry se může projevit jako poruchy imunitního systému, srdce, plic nebo potíže s projevováním soucitu a nelidské či neetického chování.

Krční čakra

Krční čakra se nachází v hrdle. Je centrem kreativity, komunikace, úsudku a sebevyjádření, včetně vnitřních pocitů a obecných pravd. Její barva je modrá nebo tyrkysová. Krční čakra ovlivňuje smysly interního a externího sluchu, čištění, transformace a uzdravování . Blokování krční čakry může vést k nepoctivosti, tvorbě lží a obecně problémy s komunikací.

Třetí oko nebo čelní čakra

Ve středu čela je místo, kde je třetí oko. Je položeno těsně nad úrovní očí. Je to místo dotazování, vnímání, a vědění. Zahrnuje také intuici, vnitřní vize a moudrost. Její barva je indigo nebo modro-fialová. Čelní čakra obsahuje vaše sny ze současného života i vzpomínek z minulých životů. Blokování třetího oka může vést k duševní strnulosti, nedostatku předvídavosti a depresi.

Korunní čakra

Tato čakra se nachází v horní části hlavy. Pojí se s pochopením, informacemi, přijetí, a blažeností. Její barva je fialová. Je považována za osobní spojení s Bohem. Blokování korunní čakry může vést k psychologickým otázkám.

Staráním se o vaše čakry, budete využívat svou duchovní energii a cítit se více naživu a bez stresu.

Holmes Place inspiruje klienty žít holistický životní styl. Nabízíme komplexní platformu služeb, které pomáhají našim klientům pohybovat se více, jíst a cítit se lépe. Od cvičební rutiny, přes plány stravování, po zvládání stresu. Úzce s Vámi spolupracujeme při každém kroku na cestě ke zdravějšímu způsobu života. Najděte svůj klub ve vašem okolí, abyste mohli začít již dnes.

Kategorie Tagy