6 olympijských sportů, které můžete dělat ve vašem klubu

V dnešní době to vypadá jako, kdyby atleti měli super-schopnosti. Takové dovednosti, jsme jako děti vídali v hrdinských filmech a ptali se sami sebe, jaké by to asi bylo je mít.

Nejsou to žádná kouzla. Je to jen čistě poctivý trénink.

Start Olympijských her 2016 v Riu de Janeiru je tu a my na sobě začínáme pracovat jako olympionici. Ani se nemusíme vydávat do Ria osobně, protože všechno co je třeba, máme v klubech.

Tady je výběr několika aktivit, které vám pomohou cítit se tak fit, jako atleti v Brazílii.

1. Běh

Olympijské sprinty jsou anaerobním vyvrcholením několika letého tréninku plným výbušné energie. Spriteři tráví veškerý čas tréninkem kardia a posilováním, běh ale tvoří podstatnou část jejich tréninku.

Nejlepší na tréninku na běžeckém pásu je to, že si můžete nastavit rychlost, takže si můžete i zvolit možnost instervalového tréninku, kdy střídáte mezi lehkým výklusem a sprintem. Většina strojů má také přednastavené intervalové tréninky, které vám pomohou vybudovat sílu na delší a rychlejší běhy.

2. Veslování

Olympijské týmy možná veslují za svoji zem, ale vy veslujete za svůj vlastní. Používání veslařského trenažéru je perfektní pro zlepšení celkového zdraví a protože plně kopíruje veslování v lodi na vodě, je také ideální cvik na posílení celého těla.

Veslařský trenažer je navíc opravdu jednoduchý stroj a ti z vás, kteří mají problém s klouby ocení také jeho nízký dopad na zdraví vašich kolenou. Zeptejte se trenéra v klubu, aby vám vysvětlil správnou techniku, pokud si nejste zrovna jisti.

Olympic inside

3. Vzpírání

Rozhodně nemusíte na benchi zdvihat dvojnásobek své váhy abyste získali olympijskou sílu. Ale když si do své rutiny zařadíte cviky s volnou vahou (dřepy s činkami, mrtvé tahy a cvičení s kettlebellem) a také na strojích (pomohou se správným provedením) díky nimž získáte silnou a štíhlou fyzičku.

4. Plavání

Pokud chcete plavat jako olympionik, je třeba abyste si udržovali střední tempo a vybudovali si tak výdrž postupně.

Zkuste plavat 50 metrů rychlejším tempem, poté 100, 150 200 s odpočinkem vždy půl minutymezi vzdálenostmi a postupné zvyšování. Poté začněte stejně zpomalovat.

Jako alternativu také můžete zkusit plavat v intervalech, jednu délku rychleji a zpátky e vrátit pomaleji. Ať už je váš plavecký styl jakýkoliv, plavání je ideální aerobní cvičení, které posiluje celé tělo, aniž by zatěžovalo klouby.

5. Boxování

Boxování je jednou z nejčistších forem kontaktního sportu. Vyžaduje sílu, dovednost, rychlost a myšlení.

Nenechejte se ovlivnit stereotypy: boxování je daleko od filmu Rocky. V Riu budou dokonce zápasit ženy ve třech kategoriích.

Pokud jste tedy připraveni spálit nějaké kalorie, snížit stress, zlepšit srdeční činnost, zvýšit flexibilitu a posílit celé tělo, vezměte si pár boxerských rukavic a vydejte se na bojovou lekci.

6. Jízda na kole

Olympijská jízda na kole není nic pro chudáčky - jezdci jedou v některých okamžicích rychlostí až 80 km za hodinu. Naštěstí pro nás, v posilovně je možné jet opravdu vysokou rychlostí bez obav, že se něco stane.

Extra intenzivní jízda na stacionárním kolem vás může stát až 300 kcal za 30 minut. Takže si představte, co pro vás může udělat srukturovaný trénink. Stačí se jen zeptat nějakého trenéra v klubu, aby vám doporučil plán.

olympic inside 2

Kategorie Tagy