6 nejinspirativnějších knih o zdravém životním stylu, které byste si měli v roce 2016 přečíst

Obohaťte svou mysl, tělo a duši díky inspirativním knihám, které byly vydány v posledních několika měsících.

Ať už se jedná o literaturu faktu nebo fikce, čtení zásadním způsobem vstupuje do našich životů a mění způsob, jakým uvažujeme a vnímáme svět kolem sebe. Jsme si jisti, že tyto podnětné knihy si najdou místo ve vašem srdci (a mysli) v tomto roce i letech následujících.

inspiring books - 1

1. It Was Me All Along: Andie Mitchell

(zatím nebylo přeloženo do češtiny)

Před deseti lety Andie Mitchell vážila téměř 136 kilogramů. Mladá food blogerka trpěla celý život závislostí na jídle. Poté, co zažila šok z přibývající váhy, rozhodla se na dietu a život začít dívat zcela novým způsobem.
Její životopis It Was Me All Along je více než jen manuál na hubnutí: je vyprávěním Andiiny emocionální cesty za ztrátou kil a o problémech, které její bojující tělo prožívalo, když situace zašla příliš daleko… a také o tom, jak začít milovat sebe sama.

inspiring books - 2


2. Rising Strong: Brené Brown

(v českém jazyce si můžete přečíst její další knihy Dary nedokonalosti a Síla zranitelnosti)

Jak se po ohromném neúspěhu opět postavit na nohy? Zranitelnost možná vůbec není naší největší slabostí, ale naší největší sílou. Kniha Rising Strong tvrdí, že být zranitelný (ochota ukázat se a zároveň být viděn způsobem, kdy vám nikdo nezaručí výsledek) je tou nejjasnější cestou, když hledáte více lásky, moudrosti a naděje.
Doktorka Brené Brown je profesorkou zabývající se výzkumem. Posledních 12 let strávila studiem zranitelnosti, odhodlání, důstojnosti a studu.

inspiring books - 3


3. Deliciously Ella Every Day: Ella Woodward

(v českém překladu vyšlo pod názvem Lahodně s Ellou každý den)

Poté, co jí byla diagnostikována syndromem poměrně vzácného onemocnění posturální tachykardie, Ella Woodward se vrhla do studia celostních, přirozeně léčivých přístupů.
Její životní styl založený na rostlinné, bezlepkové a bezlaktozové bázi není pouze o dodržování diety, ale o radosti z vynikající a přirozené potravy, k jejíž přípravě nepotřebujete tuny jiných ingrediencí. Její dlouho očekávaná druhá kniha Deliciously Ella Every Day je nabita více než 100 jednoduchými, přesto skvělými recepty.

inspiring books - 4


4. Spark Joy: Marie Kondo

(v českém překladu můžete knihu najít pod názvem Zázračný úklid)

Kouzlo této knihy spočívá v její jednoduchosti. Nepořádek je často záležitostí nespokojenosti a japonská královna úklidu Marie Kondo již stihla se svou knihou The Life-Changing Magic of Tidying Up vyvolat uklízecí mánii v domovech po celém světě.

Kniha Spark Joy však nyní přichází s ilustracemi, které krok za krokem popisují metodu KonMari, kterou autorka vyznává. Tento bestseller rozhodně nebude lapat prach a zbaví vás nepořádku. Spolu s knihou uklidíte a uspořádáte si cestu k jednoduššímu a šťastnějšímu životu.

inspiring books - 5


5. How Not to Die: Discover the Foods Scientifically Proven to Prevent and Reverse Disease: Michael Greger

(v češtině bude kniha vydána na podzim tohoto roku pod názvem Jak nezemřít)

Je nemožné číst průlomovou knihu doktora Michaela Gregera a nepocítit inspiraci ke změně vlastního jídelníčku. Kniha How Not To Die, která je založena na nejnovějších výzkumech, zkoumá nejčastější onemocnění a důvody jak a proč mohou různé potraviny zvrátit jejich dopad.

Vysoký krevní tlak? Ibiškový čaj dokáže zabrat lépe než přední lék na hypertenzi (a bez vedlějších účinků). Konzumace sóji je například běžně spojována s prodloužením života.

Kniha je plná praktických, do praxe ihned použitelných rad a obsahuje také seznam 12 potravin, které bychom měli jíst každý den. Rady doktora Gregera vás jistě inspirují k tomu, abyste žili zdravější - a delší - život.

inspiring books - 6


6. Brave Enough: Cheryl Strayed

(zatím nebylo přeloženo do češtiny)

Buďte připraveni na to, že tato kniha vám zlomí srdce. S popisem “mini návod pro duši” je Brave Enough sbírkou inspirativních citátů, a to vše od autorky známé knihy Wild (česky Divočina).

S upřímností, humorem, moudrostí a silnou láskou jsou slova Cheryl Strayed v knize Brave Enough ideální pro ty, co chtějí být trochu odvážnější.


*Lead Image source: Amazon

Kategorie Tagy