5 nejlepších cviků pro zlepšení vaší FYZICKÉ KONDICE

Pokud chcete zůstat fit, musíte si být jisti, že budete cvičit pravidelně, bez ohledu na roční období, denní dobu apod. Musíte mít pevnou vůli, abyste udrželi své tělo ve správné fyzické kondici.

Níže naleznete pět cviků, které se Vám budou hodit, pokud chcete spálit přebytečný tuk či zlepšit stav vašeho kardiovaskulárního systému.

1 . Rychlobruslařské dřepy

Rychlobruslařské dřepy Vám pomohou posilovat zadek a stehna. Toto cvičení můžete provádět doma, protože nevyžaduje žádný extra velký prostor.
Postavte se s nohama na šířku ramen, paže od těla. Přeneste váhu z levé nohy šikmo za pravou, pomáhejte si střídavě rukama.

3 sady po 15 opakováních

fit-ex-01fit-ex-02


2 . Kliky

Kliky jsou výborným cvikem pro posílení vaší kondice, když nemáte k ruce zrovna žádné cvičební pomůcky. Tělo držte v rovnoměrné pozici se zemí, nohy se téměř vzájemně dotýkají, kliky provádějte pouze za použití síly rukou. V tomto cvičení můžete dosáhnout větší izolaci prsních svalů tím, že umístí své dlaně na větší vzdálenost, než n šířku ramen.

4 sady po 15 opakováních

fit-ex-03fit-ex-04


3 . Bench dřepy

Poměrně jednoduché cvičení, které lze provádět jak doma, tak v tělocvičně. Postačí lavice, krabice nebo dokonce kufr, pokud jste zrovna na cestách. Pomalu snížujte zadek směrem ke krabici / lavičce/ tak, aby vaše záda zůstávala rovná a vy se jen mírně naklonili dopředu celým trupem.

Když se dostanete do pozice, v níž budou vaše stehenní svaly (quadriceps) vodorovně s podlahou, chvíli vydržte a stoupněte zpět do výchozí polohy.

3 sady po 12 opakováních

fit-ex-05fit-ex-06


4 . Posilování šikmých břišních svalů

Pokud jste nikdy s šikmými svaly nepracovali a máte strach ze špatného provedení cviků, kterými byste si mohli způsobit zranění, tak právě pro vás přinášíme tento jednoduchý cvik.
Lehněte si na záda a položte jednu ohnutou nohu přes nohu, a to až do okamžiku, kdy necítíte nepohodlí v polovině zad. Vaše lokty by měly směřovat k druhé noze a ruce by měly být za hlavou bez jakéhokoliv nátlaku.

4 sady (2 na každou stranu), 25 opakování

fit-ex-07fit-ex-08


5 . Posilování zad

Zádové svaly jsou pravděpodobně nejdůležitější skupinou svalů v oblasti břicha, podporují a udržují přirozené zakřivení páteře. Každý cvičící program na břicho by měl zahrnovat i posilování zad, v poměru alespoň 1 až 2. To znamená, že na každých 10 cviků na břicho, byste měli udělat 5 cviků na záda. Lehněte si na břicho, nohy jsou u sebe, ruce ohnuté v loktech. Zvedejte hrudník z podlahy.

2 sady 25 opakováních

fit-ex-09fit-ex-10

Sdílet tyto každodenní rychlé cviky se svými přáteli a vychutnejte si tak zdravé tělo a dobrou kondici!

Obraťte se na naše osobní trenéry pro případné dotazy.

Holmes Place tým

Kategorie Tagy