5 nejčastějších věcí, díky kterým přibíráte na váze

Zdraví a fit lidé si často hlídají svou váhu a někdy si nasadí radikální nezdravé diety, aby zabránili nabírání či také úbytku na váze. Jak stárneme, měli bychom však upravit naši dietu pomocí malých úprav a na základě změn v našem metabolismu. To zní docela jednoduše nebo ne?

Lékařské studie nyní ukazují, že někteří z nás mají predispozice k obezitě. Ať už je příčina jakákoliv, musíme se naučit pracovat s tím, co nám bylo dáno a najít rovnováhu mezi naší myslí a tělem.

Co se týče chronické obezity, jediná možnost, která nemůže selhat je snížit příjem kalorií a zvýšit množství pohybu. Ale jsou také tací, kteří si svou váhou potřebují udržet, jako třeba atleti nebo neprofesionální běžci by měli zvýšit kalorický příjem třeba v podobě smoothies a (těmi zlými) tuky ve své stravě. Další možnost, kterou si mohou podvyživení lidé zvýšit váhu je silový trénink, díky kterému naberou svalovou hmotu bezpečně, zároveň lidem obézním pomůže tento druh cvičení nahradit tuk svalovou hmotou.

Větší problém ale je nežádoucí přibývání na váze.

5 Věcí, kterým se vyhnout

Vaše fyzická a psychická kondice je velmi důležitá pro vaše zdraví, takže zde vám přinášíme 5 věcí, kterým se vyhnout, protože mohou přispět ke zhoršení vašeho zdraví a nabírání nechtěných kil:

1 Super-ochucené jídlo

Aby výrobci vytvořili opravdu chutné jídlo, často do svých receptur přidávají velké množství soli, cukru a tuku. Také je doplňují o chemické konzervanty, aby se prodloužila jejich životnost. Výrobci tzv. rychlého jídla se snaží ve vás vytvořit návyk, stejně tak jako je tomu u alkoholu či nikotinových drog.

2 Insulin

Insulin je důležitý hormon a jednou z jeho hlavních funkcí je sdělit naším tukovým buňkám, aby si tuk uložily a ochraňovaly ho. Nejlepší způsob jak insulin snížit, je snížit příjem špatných uhlovodanů, které jsou v bílém chlebu, těstovinách a rýži, sladkém pečivu a oslazených nápojích.

3 Špatné informace

Všichni z nás jsou frustrování množstvým špatných informací, které na se na nás valí z médií do našich těl (a to doslova). Sociální sítě jsou největším útočníkem, ale i některé zdroje s dobrou pověstí na tom nejsou o moc lépe. Pokud netušíte čemu věřit, podívejte se ke kterým zdrojům informace odkazuje. Je to nezávislá organizace? Je možné, že by výsledek mohl být ovlivněn, protože byl podpořen společností?I velmi známá organizace, která se zabývá určitou nemocí, může být sponzorována společností, která na tuto nemoc nabízí lék. Nebo například výživový specialista je podporován společností, která vyrábí nealkoholický nápoj či prodává cereálie bez cukru.

4 Stres

Vaše tělo reaguje na stres tím, že zvýší hladinu insulinu a kortizolu a díky tomu máte tendence jíst více sladkého a tučného jídla. Váš mozek přijme toto jídlo jako odměnu a vy se budete cítit uklidnění a odpočinutí. Takže až příště budete ve stresu a budete mít chuť na sladké, budete vlastně toužit po tom pocitu, který vám toto jídlo přináší.

5 Cukr

Cukr je důležitou součástí zdravé diety, ale pouze když pochází z přirodních zdrojů jako je ovoce či zelenina (červená řepa nebo mrkev např.). Ať už je to glukóza, galaktóza, cukróza, fruktóza nebo ten nenáviděný kukuřičný syrup a rafinované cukry, je lepší se vyhnout všem. Ideální náhradou jsou med, syrup z agáve, které jsou přírodní zdroje sladkého. Pokud vás honí mlsná, poohlédněte se po způsobech jak si dopřát sladké bez cukru.

Kategorie Tagy