5 evropských jógových destinací, které musíte navštívit

Jógové destinace právě zažívají veliký boom a poskytují duši obnovující služby ve všech populárních lokalitách. A není se čemu divit - dechberoucí výhledy, slunce obohacující duši a luxusní oblasti jsou nakombinovány s těmi nejlepšími jógovými instruktory. Každý jogín si najde očišťující únik z civilizace ať už na lekcích na plážích Sardinie nebo v horách Alpujarra.

Nejvíce destinací poskytují aktivity těm, kteří milují trochu adrenalinu, ať už je to lyžování v Alpách po potápění v Itálii. Pokud ale toužíte po zklidnění, můžete čas mezi lekcemi trávit nadnášením ve středomořských vodách nebo opalováním s dobrou knihou. Většina resortů dokáže uspokojit každého, takže si dopředu naplánujte nějaký omlazující a očistný výlet do těchto oblastí.

Syrová strava a obnova těla ve Španělsku

Resort se nachází v hornaté oblasti Alpujarras. Kaliyoga nabízí mišmaš aktivit, které můžete se svou jógou krásně propojit, patří mezi ně například horská turistika, jízdy na koních, očista syrovou stravou a šťávové detoxy. Dvakrát denně si můžete užít lekce pod vedením znalých instruktorů včetně Lely Aldworth a zbytek času si můžete užít odpočinkem u bazénu, dopřát si péči nebo si vychnutat mistrovskou nabídku vegetariánské a veganské kuchyně.

Objevte historické kouzlo v Portugalsku

Portugalská Sadvidya Foundation adaptuje praktiky starověké jógy na moderní svět pro zklidnění duše - je to ultimátní odpočinek po fyzické i psychické stránce. Řídí se jógovými i ajurvédskými principy, což se projevuje i v kuchyni, kde najdete tradiční vegetariánské pokrmy, budete se tak cítit klidní a zdraví uvnitř i navenek. Stejně jako portugalské víkendové workshopy, má i tato nadace silné kořeny v Indii, domovině jógy. 10 denní pobyty v jihoasijském klenotu se sestávají z jógy a meditací ráno i večer spolu s výlety, které zahrnují výpravy do džungle a chrámů.

Očistěte se na řeckých březích

Ukrytá pod útesem na jižním břehu Kréty, Yoga Rocks vám poskytne trochu eklektičtější přístup k józe. Přátelský a zkušený tým tento pobyt sestavil z širokého spektra služeb od jemného zpěvu a meditace po funky hatha jógu inspirovanou tai chi - jednoduše si vyberte lektora, který vám vyhovuje. A když zrovna neprobíhají lekce, objevte pobřeží plaváním, šnorchlováním a nebo jen tak pozorováním modrého nebe z houpací sítě. Energii potom můžete doplnit skvělou vegetariánskou hostinou.

Pozdravte italské slunce

Pro ty, kteří se nechtějí celý den věnovat pouze józe, Sardinia Yoga nabízí perfektní řešení. Nachází se ve čtyřhvězdičkovém Grand Hotelu v Porto Cervo a každý den startuje dvěma hodinami jógy na čerstvém vzduchu. Praktikujte vinyasa flow a jemný dech, zatímco si užíváte výhledu na azurové moře severního pobřeží Sardinie. A když zrovna necvičíte psa s hlavou dolů na pláži, můžete si užít potápění, tenis nebo třeba cyklistiku.

Jóga na sněhu ve Francii

Zimní sporty a jóga. Toto je neobvyklá dvojice, ale unikněte na jógový pobyt v Adventure Yogi a poznáte, že je to ideální kombinace. Začněte den energizující hatha jógou s Chetanou Thortonovou před tím, než se vypravíte na sjezdovku. Poté můžete zpomalit v sauně nebo se začíst do knihy u ohně před večerní hodinou. Dopřejte si pořádnou péči po náročném dni a ochutnejte jejich gurmánskou vegetariánskou kuchyni, kterou můžete zapít místním vínem.

Kategorie Tagy