5 dechberoucích plaveckých míst v divočině v Evropě

Jste vodní živel? Zapomeňte letos na pobřeží a nechte se nalákat do tajů vodních sportů v přírodě.

Plavání v divočině si v posledních letech získává na oblibě, protože všichni skrytě toužíme po svobodě otevřených vod nebo svlažení našich prstů v řekách, jezerech či vodopádech. A tomu se nic nevyrovná, ať už je voda jakkoliv studená.

Pokud tedy hledáte nějakou lokaci, kde se smočit, podívejte se nejprve na tyto nádherné lokace napříč Evropou...

swimming spots1

1. Jezero Negratín, Španělsko

Tento třpytivý klenot se nachází přibližně 1 hodinu jízdy od Granady na jihu Španělska. Jiskřivé voda jezera Negratín leží na úpatí hory Jabalcón a je součástí přírodních parků Sierra de Daza a Sierra de Castril. Je to dechberoucí krása, která je velmi populární i mezi místními obyvateli - a to je vždy dobré znamení.

Po koupání se vydejte směrem do Banos de Zújar - termální prameny hned vedle jezera, kde si skvěle odpočinete po celém dni plavání.

swimming spots2

2. Jezero Mondsee (Měsíční jezero), Rakousko

Nejlepší způsob jak prozkoumat Slazkammergut (česky Solné komory) musí být jednoznačně na kole. Nezapomeňte si s sebou vzít vybavení na piknik a nebo rovnou plavky, protože tento region má dostatek míst k plavání. Tento kousek nádherné přírody leží v srdci Rakouska a má 76 jezer, která můžete objevit.

Náš favorit? Měsíční jezero. Jeho výhled nemůže být už krásnější.

swimming spots3

3. Jezero Walchensee, Německo

Vydejte se od Mnichova směrem na jih a najdete tento klenot bavorska - alpskou říši divů v zimě a plavecký ráj v létě.

Vodám jezera Walchensee, které přímo vybízejí ke koupeli je těžké odolat. Voda je tyrkysově modrá a je nejčistší z celého regionu. Po březích je dost kamenných pláží, na kterých můžete pěkně oschnout ve výhni německého slunce.

swimming spots 4

4. Loriga River Beach, Portugalsko

Zdroj obrázku: JulieDawnFox

Serra da Estrela je nejvyšší horou Portugalska a také prvním národním parkem. Díky statutární ochraně této oblasti, je krajina stále zachovaná a nedotčená - díky tomu nabízí také spoustu příležitostí ke koupání.

Hluboko v srdci parku můžete objevit vodopády a prameny, kde se můžete smočit, ale nejlepším místem je jednoznačně Loriga River Beach. Horská jara produkují tu nejčistší vodu a máte také výhled na portugalský venkov.

swimming spots 5

5. Jezero Lungern, Švýcarsko

Nepřehlížejte Švýcarsko jenom protože je ve vnitrozemí, má také spoustu vodních zdrojů ke koupání - ať už ve městech nebo na venkově. V Ženevě mají nejlepší městské koupání, ale pokud chcete být trochu stranou, vydejte se do přírody. Přesněji řečeno, k jezeru Lungern.

Toto nádherné jezero má smaragdovou barvu a měli bychom zmínit, že je tak čisté, že z něj můžete dokonce pít (pokud se odvážíte). Nachází se ve výšce 750m nad mořem a poskytuje pohled na úžasnou horskou scenérii. Navíc je tam vodní skluzavka a skokanský můstek, když vás omrzí plavání na prsa.

swimming spots 6

Chcete si trochu zvednout sebevědomí před výpravou za vodními toky? Doražte do svého klubu pro trochu tréninku než začnete skákat šipky.

Kategorie Tagy