4 tipy pro jarní očistu, které můžete udělat z domova

Je čas na jarní očistu! Čtyři sezónní procedury, které můžete udělat z pohodlí domova. Od peelingu po obličejové a vlasové masky. Přinášíme Vám jednoduché a přírodní tipy!

Orosené trávníky, sluncem zalité nebe a svěží, kvetoucí květiny; jaro přináší více energie než jakékoli jiné období. A po dlouhé, chladné zimě, možná právě i Vy začínáte cítit, jako byste se vraceli k životu. Měsíce vysušené kůže, rozpraskaných rtů a omrzlin se na Vás mohly podepsat, a proto jsme vybrali naše oblíbené, zcela přírodní kosmetické procedury pro celkové jarní omlazení, které jednoduše zvládnete i sami!

Získejte zpět svou zář

Je doslova na čase shodit svou zimní kůži. Domácí peeling může být úžasně efektivní při rozjasňování suchých míst na těle, které se nevyhnutelně objevily během dlouhých, mrazivých měsíců. Dodejte si svěží a hydratovaný vzhled.

Jak na to:

Pro hedvábně hladké tělo, smíchejte tři polévkové lžíce panenského, nerafinovaného kokosového oleje a půl šálku cukru.
Naneste směs na své tělo, když jste ve sprše, a pomocí rukou ji vmasírujte do pokožky pro intenzivní efekt.
Opláchněte teplou vodou.

Potěšte svoje vlasy

Vaše vlasy jsou pravděpodobně největší oběť chladných měsíců.
Vystavené drsným podmínkám, není pochyb o tom, že jsou suché a podvyživené. Zapomeňte na masky z obchodů. Vyrobte si svou vlastní, pro svěží jarní lesk. Velmi přehlížen je starý dobrý vaječný žloutek - plný tuků a bílkovin, aby vaše vlasy získaly zpět život.

Jak na to:

Rozmixujte půl avokáda a jeden žloutek v mixéru.
Ve sprše naneste směs na své poškozené vlasy od konečků po kořínky.
Zabalte si vlasy do koupací čepice a nechte působit po dobu 15-20 minut.
Opláchněte a pak smyjte šamponem.

Dejte sbohem suchým nohám

Kozačky odcházejí a sandály se pomalu navracejí zpět. Ale jakmile se zbavíte tlustých ponožek a uvolníte své bosé nohy, budete mít pravděpodobně pocit, že potřebují trochu lásky a péče aby se dostaly zpět ke své slávě.

Jak na to:

Máčejte si nohy v teplé vodě na zvláčnění pokožky. Zkuste použít Epsom soli do vody a několik kapek levandulového esenciálního oleje pro zklidnění.

Jakmile budou Vaše nohy čisté a suché, zbrušte svá chodidla a hydratujte je nějakým jednoduchým domácím krémem na nohy. Známe snadný způsob: mléko, med a pomerančový džus, který si můžete vyzkoušet. Pokud máte někoho, aby Vám s ním udělal masáž nohou, pak je to ještě lepší!

Oprašte sami sebe

Pokud se chystáte ke koupi jednoho produktu pro krásu, zvolte suchý štětec. Tyto měkké, ale pevné kartáče jsou neocenitelné při napomáhání detoxikaci pokožky pro nový jarní vzhled. Odstraňují odumřelé buňky, vyhlazují celulitidu, stimulují lymfatické uzliny, zlepšují trávení a krevní oběh a pomáhají tělu při přirozeném procesu detoxikace.

Jak na to:

Suchým štětcem začněte u nohou a kartáčujte nahoru směrem k srdci. Použijte pevné, ale malé tahy, avšak buďte jemní, nechcete si rozedřít kůži. Pro zlepšení cirkulace použijte kruhové pohyby.

Vyhraďte si alespoň tři až pět minut každý den. Ráno je nejlepší, protože Vás povzbudí po celý zbytek dne, a navrátí lesk Vaší kůži!

Kategorie Tagy